Trabzonspor Taraftar Token’ının Başarısı: 5 Dakikada 5 Milyon!

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Trabzonspor’un, token çıkaracağını duyurmuştuk. O dönem ses getiren gelişme, satışıyla da manşetler de yer aldı.

Trabzonspor’un taraftar token arzı geçtiğimiz gün gerçekleşti. Söz konusu satış için 5 milyon TL değerinde 625,000 TRA ayrılmıştı. TRA’lar 8 TL’den hızla satıldı. Tüm token’ların satışının gerçekleşmesi 5 dakikadan daha az sürdü.

Bunun yanında TRA, 7 Ekim’de Chiliz.net üzerinde listelenmeye başlayacak. Token arzını kaçıranlar, bu tarihte Chiliz.net’ten alım yapabilirler. Fakat burada önemli bir nokta var; token 8 TL gibi sabit bir fiyatla satılmayacak. 7 Ekim’de başlayacak satışta fiyat, arz talep dengesine göre belirlenecek.

Peki bu TRA ne işe yarayacak? Taraftar token’ları temel olarak bazı kulüp kararlarında oy hakkına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca kulüp oyuncularıyla tanışmak ve VIP kısımdan maç izlemek gibi farklı avantajları da var.

Söz konusu token Socios ortaklığıyla piyasaya sürüldü. Socios.com’un kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus Trabzonspor taraftarlarının büyük ilgisinin iş modellerinin Türk sporunda yaygın olan bağış kampanyalarına iyi bir alternatif olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin ise, yaşanan bu gelişmenin ardından kulüp taraftarlarına teşekkürlerini iletti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.