Şubat 1, 2023

Toyota’dan Blockchain Hamlesi: İşte Takip Ettikleri Altcoin!

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Toyota, blockchain teknolojisinin uygulamalarına yönelik deneysel bir araştırma yürütüyor. Bu çabanın bir parçası olarak şirket, çok zincirli akıllı sözleşme ağı Astar Network üzerinde bir Web3 hackathon’a sponsorluk yapıyor.

Astar Network’te Polkadot ekosistemine katılan ilk parachains’lerden biridir. Bu akıllı sözleşme ağında geliştiriciler, şirket içi merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO’lar) için bir destek aracı oluşturmayı planlıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Toyota bu çözüm sayesinde şirketleri için daha iyi kararlar alabilmesi mümkün. Bununla birlikte Toyota ekiplerini daha etkin bir şekilde yönetme ihtimali mevcut. Astar Network’ün kurucusu Sota Watanabe bir açıklamada bulundu. “Etkinlik sırasında Toyota’nın çalışanları için ilk kavram kanıtı DAO aracını geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

İyi bir araç üretilirse Toyota çalışanları Astar Network ile günlük olarak etkileşime girecek, bu bir keşif aşaması olsa da gelecekte otomobillerde blockchain teknolojisi mümkün.

Bu, Astar’ın büyük bir Japon şirketiyle ilk çalışması değil. Japonya’nın en yaygın cep telefonu ağı NTT Docomo’dur. Kasım ayında Web3’ün benimsenmesini hızlandırmak için Astar Vakfı ve Accenture ile birlikte çalışacağını duyurmuştu.

Öte yandan Toyota bir süredir blockchain teknolojisinin sunduğu olanakları araştırıyor. Uluslararası otomotiv şirketi, 2020 yılında birçok yan kuruluşunun otomotiv sektöründe blok zinciri teknolojisinin potansiyel kullanımlarını araştırmak üzere bir grup oluşturduğunu duyurdu.

O zamandan beri, otomobil üreticisi önemli bir teknolojik ilerleme kaydetmedi.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?