Eylül 6, 2023

Topluluk XRP Fiyatını Tartışıyor: 10 Dolar Spekülasyonları Arttı!


XRP topluluğu bir süredir fiyatın gidişatı hakkında tartışırken, EGRAG CRYPTO fiyata ilişkin çılgın bir tahminde bulundu. Analistin çılgın tahminler yaptığı bilinirken, bu sefer ki tahmini 10 dolarlık seviyeyi işaret ediyor.

Analiste göre, 2017 mantığı mevcut döngüde tekrarlanırsa, XRP %2,000 artışla 15 dolara yükselme potansiyeli taşıyor. Bununla birlikte, toplulukta tanınan isimlerden Vincent, 10 doların altcoin için “mutlak” zirve olabileceğini söyleyerek spekülasyonlara karşı çıktığını belirtti. Vincent’e göre fiyatın 5 dolara dahi ulaşması inanılmaz bir satış baskısını tetikleyerek yükselişi durdurabilir.

EGRAG CRYPTO, analizini daha da güçlendirmek için XRP’nin artık spekülatif bir varlık değil, “düzenleyici netliğe” sahip bir varlık olduğuna dikkat çekti. Ancak başka bir üye düzenleyici netliğe sahip olduğu yorumunu reddetti.

Kullanıcı, altcoin’in SEC tarafından bir ‘menkul kıymet’ olarak tanımladığına dikkat çekerken, netlik olmadığını belirtti. Aksine token şu an sadece “yasal” olarak bir netliğe kavuşmuş durumda. Bu da bambaşka bir tanım olduğu anlamına geliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere eski SEC direktörü Marc Fagel tartışmaya katılarak Yargıç Analisa Torres’in Ripple davasına ilişkin 13 Temmuz tarihli kararına açıklık getirdi. Fagel’e göre, karar “karışık bir torba” olduğu için Ripple kesin bir zafer kazanmadı.

Mahkemenin kısmen Ripple ve SEC için karar verdiğine dikkat çekti. Fagel’e göre mahkeme, Ripple’ın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak satarak yasadışı bir şekilde 700 milyon doların üzerinde para topladığına hükmetti.

Mahkemenin ayrıca Ripple’ın aracılar vasıtasıyla yaptığı XRP satışlarının yasayı ihlal etmediğine karar verdiğini de sözlerine ekledi.

https://twitter.com/Marc_Fagel/status/1698550853689585793

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?