Mart 14, 2023

Topluluk Kararını Verdi: Ethereum 31 Mart’ta Bu Fiyatta!

ABD, Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank olmak üzere birçok finans kuruluşunun iflasıyla sarsıldı. Buna karşılık, Bitcoin fiyatı geçen haftaki 19.736 dolarlık düşük seviyesinden 25.835 dolarlık mevcut seviyesine sıçradı. Bu yükseliş daha kripto para piyasasında da bir karşılık buldu. Bu yükselişlerden dikkat çekenlerden birisi de Ethereum cephesinde gerçekleşti.

Ethereum (ETH), geçtiğimiz haftanın en düşük seviyesi olan 1.379 dolardan toparlanarak ayın ortasında 1.700 dolarlık direnci test ederken 1.600 dolarlık desteği yeniden kazanmasının ardından yükselişe geçmeyi başardı.

Ancak, CoinMarketCap üyeleri tarafından kullanılan 1.565 oya göre, ETH 31 Mart’a kadar tahmini ortalama 1.560 dolardan işlem görecek. 14 Mart’ta alınan verilere göre ETH’nin mevcut fiyatına göre % -7,67 veya -129,58 dolarlık düşüş anlamına geliyor.

ethereum fiyat tahmini

Kripto topluluğunun Ethereum için son altı aydaki tahminlerinin %87,72’lik bir tarihsel doğruluğa sahip olduğunu belirtmek oldukça önemli. Yapay zeka destekli fiyat tahmin platformları ise 1.529 dolarlık bir tahmin paylaştı.

Ethereum Şangay Güncellemesi

Ethereum Şangay güncellemesi nedeniyle, stake edilmiş olan yaklaşık 28 milyar dolar değerindeki ETH’in birkaç hafta içinde kalkacak. Şu anda geri çekilemeyen ya da satılamayan bu arz, aşamalı olarak piyasalara geri dönecek ve bu da fiyatı etkileyecektir. Bununla birlikte, kripto analisti Ali Martinez, balinaların son piyasa düşüşü sırasında ETH satın almaya devam ettiğini belirtti.

1.000 ila 10.000 dolarlık ETH’ye sahip Ethereum balinaları, son kripto piyasası düşüşünde varlıklarına yaklaşık 600.000.000 dolar değerinde 400.000 ETH ekledi.

TradingView’deki bir günlük göstergelerde Ethereum’un teknik analizi (TA) ile ilgili olarak çok yükseliş var. Özeti, 14’te ‘güçlü alım’a işaret eden hareketli ortalamalardan (MA) ve 2’de ‘alım’ alanındaki osilatörlerden kaynaklanan 16’daki ‘güçlü alım’ hissiyatıyla uyumludur.

Ethereum şu anda 1.700 dolarlık direnci test ediyor ve 1.688 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %6,41 artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?