Aralık 12, 2022

Topluluk Heyecanlı: Meme Coin Aya Gidecek!

Shiba Inu katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium, topluluk tarafından heyecanla bekleniyor. Lansman tarihi henüz belli olmasa da geliştiriciler ipucları vermeye devam ediyor.

Shibarium için net tarih belli olmasa da on-chain veriler hareketlenmeye başladı. Öte yandan birçok analist, topluluktaki heyecanın fiyatta %100 artışı tetikleyebileceğine inanıyor.

Shiba Inu Katman-2 Çözümü Shibarium Nedir?

Shibarium, ölçeklenebilirliği geliştirmek ve işlem hızını artırmak için başka bir blockchain üzerine eklenen ikincil bir katmanı temsil ediyor. Ölçeklendirme çözümü, SHIB’nin ana zinciri olan Ethereum’un çalışmasını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Shiba Inu yaratıcısı Ryoshi ise ayrılmadan önce önemli adımlar olarak şu maddeleri listeledi.

  • Shiba Inu işlemlerinin hızlandırılması.
  • Shiba ekosisteminde işlem ücretlerinin düşürülmesi ve tamamen ortadan kaldırılması.
  • Hızlı işlemleri kolaylaştırarak Shiba Inu NFT oyununu daha kolay hale getirmek.
  • Shiba Inu metaverse uygulamasına ve uygulamalarına katkıda bulunmak.
  • dApp geliştirme ve diğer projeler için bir temel olarak çalışmak.

Projenin asıl amacı bu geliştirmeler aracılığıyla ekosistemi bir meme coin‘den fazlası yapmak.

ShibaTrophias, kısa süre önce şifreli bir tweet attı. SHIB yatırımcıları bunun Shibarium’un piyasaya sürülmesi için bir ipucu olabileceğine inanıyor.

SHIB Rallisi Mümkün mü?

Shiba Inu fiyatı, bir yıl önceki zirvesi olan 0,00008616 dolardan %89,7 değer kaybetti. Shibarium, işlemleri katman-1 zinciri (Ethereum) ve katman-2 protokolü arasında bölecektir. Ölçeklendirme çözümü, işlem yükünün büyük bir kısmının üstesinden gelecek ve bunların altta yatan zincirin işlemlerini etkilemesini engelleyecek. Sonuç olarak ağdaki tıkanıklık giderilecek.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, birçok yatırımcı SHIB yakımlarının uzun vadede arzı daraltarak fiyat artışını tetikleyebileceğini biliyor. Shibarium da aldığı ücretleri benzer bir mekanizmayla yakarak, arzı azaltabilir.

Yüksek işlem ücretleriyle tanınan Ethereum’a rakip olarak, yeni Katman-2 çözümü yüksek gas ücretlerini azaltarak, yatırımcıları teşvik edebilir. Nitekim SHIB token Ethereum ağında kalmaya devam edecek.

Shiba Inu fiyatı, altı aylık zaman çizelgesinde düşen bir kama oluşturdu. Meme coin, Ağustos 2022 ortasından bu yana kayıplarını silerek ve 0,00001678 dolar hedefine ulaşmak istiyor.

Shiba Inu analizi

Önümüzdeki dört hafta içinde Shiba Inu fiyatı, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’da (EMA) 0,00000971 dolar ve 200 günlük EMA’nın bulunduğu 0,00001265 dolar dirençlerini kırmayı deneyebilir. Bu iki önemli seviyeyi aşarsa, fiyat haftanın en yüksek seviyesi olan 0,00001364 dolarda sert bir dirençle karşılaşacak.

Shiba Inu’nun rakibi Dogecoin, son altı ay içinde birkaç kez fiyat rallilerine tanık olurken, SHIB birkaç aylık düşüş trendinden çıkmak için mücadele etti. Bir Noel rallisi SHIB fiyatını 0,00001678 dolar hedefine taşıyabilir. Sonuç olarak Shiba Inu temalı meme coin’deki uzun süreli düşüş trendini sonlandırabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.