Tone Vays: Bitcoin Bu Yıl 6.000 İle 10.000 Dolar Arasında Kalacak

0
237

Birkaç gün önce, yatırımcılar bitcoin’in bir sonraki hareketinin, son 12 gün içindeki en yüksek seviyesi olan 9.8 bin dolara taşıyacağını düşünüyorlardı. Bu yukarı yönlü hareket borsada da belirgin kazanımlar elde etti.

Ancak, son 48 saat içinde çok şey değişti. Önde gelen kripto para, hafta başında yayınlanan yüksek seviyelerden sert bir geri dönüş kaydetti. Şu an yayınlandığı sırada yüzde 5’lik bir düşüş ile 9.289,72 dolar civarında işlem görüyor.

Maalesef Bitcoin’in geleneksel piyasalar ile artan korelasyonu yakın vadede BTC fiyatı için sorun yaratabilir. Ünlü analist Tone Vays’e göre, Bitcoin‘in bu yıl 10 bin dolardan fazla yükselme olasılığı düşük. Aslında, söz konusu analist Tone Vays, BTC’nin bu yıl sonuna kadar 6.000 ile 10.000 dolar arasında kalacağını iddia etti.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, PayPal’ın kripto para birimlerini entegre etme planlarına ilişkin Pazartesi günü ortaya çıkan haberler Bitcoin’in fiyatını olumlu etkilemişti. Fakat buna rağmen son iki gün içinde önemli satış baskısı yaşadı.

Çoğu Bitcoin destekçisi, kripto para biriminin halihazırda geleneksel borsadan ayrılma belirtileri gösterdiğini düşünürken, bunun tersi bir duruma bu hafta şahit olduk. BTC ve hisse senetleri çok yüksek bir kolerasyona sahip. Özellikle, büyük ABD eyaletlerinde artan koronavirüs vakaları, 25 Haziran’da yayınlanan endişe veren işsizlik verileriyle birlikte Wall Street’teki yatırımcıları sarstı.

Tone Vays bu verileri değerlendirerek geleneksel piyasaların önümüzdeki günlerde daha kötü etkileneceğini düşünüyor. Ve mevcut BTC-hisse senetleri korelasyonu sebebiyle piyasalardaki bir düzeltme muhtemelen bitcoin piyasası üzerinde de kötü bir etki oluşturacaktır. Tone Vays şöyle açıkladı:

“Aylardır tekrarladığım tahminimden vazgeçmem için hiçbir nedenim yok; Bitcoin bu yılın büyük kısmında 6.000 ila 10.000 dolar arasında sıkışıp kalacak.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın