Mart 23, 2024

Toncoin Fiyatı Neden Düşüyor: İşte Yaşanan Kritik Gelişme!

İspanya, Yüksek Mahkeme’den gelen bir direktif üzerine Telegram hizmetlerini geçici olarak askıya aldı. İspanyol medya işletmelerinden gelen, kullanıcıların izinsiz medya içeriği gönderebildiklerine dair şikayetlerin ardından bu önlem alındı. Bu gelişmenin ardından, Toncoin ‘in (TON) fiyatı birkaç saat içinde %5 oranında düştü.

İspanyol Mahkemesi Telegram’ın Geçici Olarak Askıya Alınmasını Emretti

Ülkenin Yüksek Mahkemesi, 23 Mart’ta İspanya’daki mesajlaşma uygulaması Telegram‘ı geçici olarak askıya aldı.

Atresmedia, EGEDA, Mediaset ve Telefonica gibi medya şirketleri, Telegram’ı izinsiz içerik yüklemelerine olanak sağlamakla suçladı. Yargıç Santiago Pedraz’a göre, bu şirketlerin iddiaları soruşturulana kadar hizmetlerine geçici bir yasak getirilecek.

İspanyol antitröst ajansı CNMC, Telegram’ı ülkenin en popüler dördüncü sohbet uygulaması olarak sıralıyor. Dünya genelinde 700 milyondan fazla kişi bu hizmeti aylık olarak kullanıyor.

Yakın tarihli bir mahkeme kararına göre, İspanya artık Kuzey Kore, Çin, İran ve Pakistan ile birlikte mesajlaşmayı yasaklayan dört ülkeden biri olarak yer alıyor.

Toncoin’in Değeri Düşüyor

Açıklamanın ardından, Telegram’ın merkezi olmayan blok zinciri Toncoin ‘in yerel token fiyatı düştü. Halka arzları iyi karşılanmış ve şirket tahvil satışlarından 330 milyon dolar toplamış olsa da, fiyat %5’ten fazla düştü.

Haftalık %27’lik bir artış ve gün içi %10’luk bir kazançla TON’un fiyatı yükseliyor. Şu anda 4,76 dolar olan fiyat, son 24 saat içinde 4,16 dolar ile 5,15 dolar arasında değişti. Ayrıca, son 24 saat içinde işlem hacminde %140’lık bir artış yaşandı. Bu da trader’ların piyasaya daha fazla ilgi gösterdiğini gösteriyor.

TON‘un 115 milyon dolarlık dağıtımının ve Telegram’ın reklam platformunun açılışının duyurulmasının ardından Toncoin’in fiyatı hızla yükseldi. Reklam geliri vaadi ve platformun artan erişimi, yatırımcıları Toncoin’in ekosistemlerinde daha fazla benimsenme potansiyeline yanıt vermeye motive ediyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : coinxposure
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?