Eylül 13, 2019

Tom Lee’den Sevindiren Altcoin Tahmini


“Altcoin Sezonu Yakın Bir Tarihte Gerçekleşebilir”

Wall Street stratejisti ve Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili öngörülerini paylaştı. Lee güçlü bir makro bakışın Bitcoin’in (BTC) bir sonraki yükselme yarışında fayda sağlayacağını düşünüyor.

Lee, 13 Eylül tarihli bir röportajda yatırımcıların Bitcoin’i bir güvenli liman varlığı olduğunu düşünerek makro riskleri azaltmak amacıyla satın aldığı fikrine karşı çıktı. Buna karşın yatırımcıların ekonomi, jeopolitik ve endüstri hakkında olumlu hislere sahip olduğunda kripto para satın aldığını düşünüyor:

“Bitcoin son zamanlarda bir duraklama yaşadı çünkü makro bakış da duraklama yaşadı. Eğilimin olmadığı bir dünyada Bitcoin yükselemez.”

Fundstrat kripto paraların fiyatlarının yükselişi ile ilgili müşterilerine bir analiz sundu. Buna göre son on yılda S&P 500 borsa endeksinde en iyi performansı gösteren 3-4 yılın Bitcoin’in en iyi yıllarıyla çakıştığı düşünülüyor. Şöyle ki S&P %15’ten fazla artış gösterdiği zaman kripto para için de işler iyiye gidiyor.

Buna karşın Lee Bitcoin’in riskli aynı zamanda risksiz bir yatırım olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurarak Bitcoin’in iki yönlü olabileceğini belirtti.

Tom Lee, bir altcoin sezonunun yakın bir tarihte gerçekleşebileceğini söylüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?