Tom Lee’den Sevindiren Altcoin Tahmini

0
338

“Altcoin Sezonu Yakın Bir Tarihte Gerçekleşebilir”

Wall Street stratejisti ve Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili öngörülerini paylaştı. Lee güçlü bir makro bakışın Bitcoin’in (BTC) bir sonraki yükselme yarışında fayda sağlayacağını düşünüyor.

Lee, 13 Eylül tarihli bir röportajda yatırımcıların Bitcoin’i bir güvenli liman varlığı olduğunu düşünerek makro riskleri azaltmak amacıyla satın aldığı fikrine karşı çıktı. Buna karşın yatırımcıların ekonomi, jeopolitik ve endüstri hakkında olumlu hislere sahip olduğunda kripto para satın aldığını düşünüyor:

“Bitcoin son zamanlarda bir duraklama yaşadı çünkü makro bakış da duraklama yaşadı. Eğilimin olmadığı bir dünyada Bitcoin yükselemez.”

Fundstrat kripto paraların fiyatlarının yükselişi ile ilgili müşterilerine bir analiz sundu. Buna göre son on yılda S&P 500 borsa endeksinde en iyi performansı gösteren 3-4 yılın Bitcoin’in en iyi yıllarıyla çakıştığı düşünülüyor. Şöyle ki S&P %15’ten fazla artış gösterdiği zaman kripto para için de işler iyiye gidiyor.

Buna karşın Lee Bitcoin’in riskli aynı zamanda risksiz bir yatırım olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurarak Bitcoin’in iki yönlü olabileceğini belirtti.

Tom Lee, bir altcoin sezonunun yakın bir tarihte gerçekleşebileceğini söylüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın