Mart 9, 2024

Tom Lee Bitcoin için Nihai Tahminini Yaptı: Parabolik Artış O Tarihte Tamamlanacak!


Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu ve araştırma müdürü Tom Lee, Bitcoin fiyatının altı haneli rakamlara ulaşabileceği tahminini güncelledi. Lee, önümüzdeki iki yıl içinde %119’un üzerinde bir değer artışı bekliyor.

Lee, yeni bir CNBC röportajında Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık %119 oranında değer kazanabileceğini dile getirdi.

BTC’yi daha yüksek seviyelere taşıyacak bir dizi faktörün bir araya geldiğini belirten Fundstrat yöneticisi, “Önümüzdeki 12-18 ay içinde Bitcoin’in 150.000 doların üzerine çıkabileceğini düşünüyorum. Bu öngörünün arkasındaki sebep, Bitcoin için şu anda çok daha uygun bir zeminin oluşması” dedi.

Lee, “Spot borsa yatırım fonundan (ETF) daha görünür bir talep var ve yaklaşık bir ay sonra gerçekleşecek olan yarılanma etkinliği ile arz dinamiğinin iyileştiğini biliyoruz. Federal Rezerv’in politikasını gevşetmesi, Bitcoin’in değer kazanmasına yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

Düzenleyici açıdan bakıldığında ise son 12 ayda, hatta 18 ayda birçok düzenleme hamlesi yaşandığını ifade eden Lee, “Eğer durum daha da kötüye gitmezse, Bitcoin zaten düzenleyici tepkilerin en üst noktasına ulaşmış durumda” şeklinde konuştu.

Lee, BTC’nin girişlerine daha yakından baktığını ve Bitcoin’in şu anda arz-talep dengesizliği yaşadığını belirtiyor.

“Girişlerde güçlü bir spot Bitcoin ETF talebi gördük, BlackRock neredeyse 800 milyon dolarlık bir giriş gördü. Bence bu, dengesiz bir piyasanın işareti; Bitcoin’e büyük talep var ve mevcut arz yeterli değil” diye ekledi.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in fiyatı 68.350 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde yaklaşık %2 artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?