Ocak 10, 2024

Tom Lee, Bitcoin Fiyatında Çarpıcı Artış Bekliyor: 5 Yıl İçinde Bu Seviyelerde!


Son güncellenme : 10.01.2024 - 22:14

Tom Lee, CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin için şaşırtıcı bir yükseliş tahmini sundu. Lee, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde 150.000 dolara çıkabileceğini ve beş yıl içinde etkileyici bir şekilde yarım milyon dolara yükselebileceğini öngörüyor.

Temel faktörlerin analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Lee’nin Bitcoin konusundaki iyimser duruşu, mevcut ekonomik senaryo ve BTC‘nin kendine özgü yönlerine ilişkin analizine dayanıyor. Lee, “[Bitcoin’in] sınırlı bir arzı var, ancak şu anda talepte potansiyel olarak büyük bir artış var” diyerek kripto para biriminin azlığına ve artan ilgiye vurgu yapıyor. Bu yükseliş görüşü, borsa için yaptığı daha ölçülü tahminlerle karşılaştırıldığında özellikle çarpıcıdır. Lee, borsanın 2024 yılının ilk yarısında zorluklarla karşılaşmasını ve ardından ikinci yarısında güçlü bir toparlanma yaşamasını bekliyor. Lee röportajında şunları söyledi: “Bence 2024 yılı hisse senetleri açısından iyi bir yıl olacak… Ancak ilk altı ayın muhtemelen biraz daha zorlu geçeceği uyarısında bulunuyorum.” şeklinde belirtti.

Bu durumun, yatırımcı duyarlılığını önemli ölçüde etkileyecek olan Federal Rezerv’in politika kararları beklentisinden kaynaklandığını belirtiyor.

Lee Bitcoin‘in geleceği konusunda iyimser. Ancak daha geniş ekonomik riskleri de göz ardı etmiyor. Durgunluk olasılığını yaklaşık %20 olarak tahmin ediyor ki bu rakamı düşük ama önemli buluyor. Uzmanın tahminleri aynı zamanda enflasyonun düşmesi beklentisine ve Federal Rezerv’in para politikasına yaklaşımına da dayanıyor. Lee, faiz indirimlerinin sıklığından ziyade genel ekonomik sağlığa odaklanılacağına inanıyor. Ekonomik görünümü değerlendiren Lee, “Resesyon ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyorum… Görüşümüze yönelik tek risk resesyona girmemiz olacaktır” şeklinde belirtti.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?