Mart 4, 2020

Tim Draper, Hangi Altcoin’e Yatırım Yaparak 400.000 Dolar Kazandı?

Geçtiğimiz günlerde, ünlü risk sermayedarı Tim Draper’ın, yaptığı son yatırıma dair bir haber yayınlamıştık. Bitcoin yatırımcısı Tim Draper, Blockchain projesi olan Aragon’a (ANT) yatırım yapmış ve Aragon yönetim kuruluna danışman olarak katılmıştı.

Yaptığı büyük yatırım o dönem Aragon’un fiyatını ateşlemeyi başarmıştı. O dönem ANT fiyatı yaklaşık 0.76 dolardan 0.95 dolara kadar yükselmişti. Draper, o fiyattan 1 milyon dolara tam olarak 1 milyon Aragon (ANT) satın aldığını söylemişti. ANT fiyatı 4 Mart tarihinde 1.41 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu fiyatı baz alırsak, söz konusu artış ile kısa bir sürede içerisinde Draper, 400 bin dolar kazanç elde etmiş oldu. Fakat sektörün tanınan ismi yaptığı açıklamada elindeki ANT’ları satmayı düşünmediğini belirtti. Decrypt’a konuyla ilgili açıklama yapan Draper şunları söyledi:

“Bir sebepten dolayı [ANT] satın aldım. Merkeziyetsiz devlet hizmetlerinin daha fazla kullanılmasınA teşvik etmek istiyorum. Satış yapmakla ilgilenmiyorum.”

Bitcoin destekçisi olan Draper, geçmiş dönemlerde de önemli proje ve şirketlere yatırım yapmıştı. Bunların arasında Tesla, SpaceX ve Twitter’ın bulunduğunu söyleyebiliriz.

Söz konusu Token yazının kaleme alındığı saat itibariyle 1.33 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?