Aralık 10, 2022

Tim Draper Büyük Bitcoin Tahmininin Arkasında Ancak Bir Farkla


Amerikalı yatırımcı Tim Draper, Bitcoin’in (BTC) ilk destekçilerinden biriydi ve son sekiz yılda doğru olduğu ortaya çıkan çeşitli fiyat tahminlerinde bulundu. 2014 yılında Draper, BTC’nin üç yıl içinde 10.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Kasım 2017’de Bitcoin 10.000 dolara ulaştı.

Öte yandan 2018’de, BTC 8.000 dolar civarındayken Draper, 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bu tahmine ilişkin Draper görüşünü biraz değiştirdi, fakat fiyat açısından değil, zaman çerçevesi açısından.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Draper, BTC’nin 250.000 dolara yükselmesini, ancak bunun 2023’ün ilk çeyreği yerine 2023’ün sonunda gerçekleşmesini bekliyor.

Bitcoin fiyatı için büyük tahmin.

Draper güncel görüşlerini Benzinga’ya verdiği röportajda dile getirdi. Draper’a 250 bin dolarlık fiyat tahminin neye dayandığı sorulduğunda şunları söyledi:

“İnsanlar yiyeceklerini, kıyafetlerini ve konutlarını Bitcoin ile satın aldığında, itibari para tutmak için hiçbir neden kalmayacak. Hükümetler, Bitcoin’de vergi uygulayabileceklerini ve bir daha asla vergi hilesi yapamayacaklarını anladığında, tüm hesaplar blockchain’de otomatik olacak. Başarısız ve politik para birimlerini terk edebilecekler.” 

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Benzinga

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?