Eylül 29, 2023

Three Arrows Capital Kurucu Ortağı Su Zhu Singapur’da Yakalandı


Bloomberg’in haberine göre Three Arrows Capital hedge fonunun kurucu ortağı Su Zhu, bugün öğleden sonra ülke dışına çıkmaya çalışırken Singapur’daki bir havaalanında yakalandı.

İflas eden kripto hedge fonuna atanan tasfiye memuru Teneo, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, tasfiye ile ilgili bir soruşturmada işbirliği yapmasını söyleyen bir mahkeme kararına uymamasının ardından Su aleyhinde bir taahhüt emri aldığını söyledi. Bloomberg’e göre, bu karar Su’yu dört ay hapis cezasına da çarptırdı.

Teneo yaptığı açıklamada, “Müşterek tasfiye memurları, 25 Eylül 2023 tarihinde Su Zhu aleyhinde, kendisini tasfiye memurlarının soruşturmalarıyla işbirliği yapmaya ve Three Arrows Capital’in kurucularından biri ve eski yatırım yöneticisi olarak faaliyetleriyle ilgili hesap vermeye zorlayan bir mahkeme kararına kasıtlı olarak uymamasının bir sonucu olarak tutuklama emri başvurusunda bulunmuş ve almışlardır” sözlerini kaydetti.

Benzer bir karar fonun diğer kurucu ortağı Kyle Davies hakkında da verilmiş ve Davies dört ay hapis cezasına çarptırılmıştı ancak nerede olduğu bilinmediği için henüz yakalanamadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu ayın başlarında Singapur Para Otoritesi, Su ve Davies’in ülkede düzenlenmiş ticari faaliyetlerde bulunmalarını yasaklayan ayrı bir karar da almıştı.

Bir zamanlar kripto piyasasındaki en büyük hedge fonlarından biri olan Three Arrows Capital, geçen yıl Terra ekosisteminin çöküşünden sonraki aylarda sıkıntıya girdi ve Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulundu. O dönemde yayınlanan belgelere göre, en büyük alacaklılarına 3,5 milyar dolardan fazla borcu vardı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?