Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer İçin Kırmızı Bülten Talebi!

0

Birkaç gündür kripto manşetlerini meşgul eden üzücü bir olay yaşanıyor: yerli borsa Thodex için dolandırıcılık iddiası. Şüpheli gelişmelerin ardından borsanın yüzlerce kişiyi mağdur ettiği ve CEO’sunun 2 milyar dolar değerinde vurgun yaparak yurt dışına kaçtığı konuşuluyordu.

Daha önce bildirdiğimiz üzere CEO Faruk Fatih Özer, Türkiye’den ayrıldığını doğrulamakla birlikte, tüm iddiaları yalanladı. Özer yaptığı açıklamada işle ilgili nedenlerle, yabancı yatırımcılarla görüşmek için ayrıldığını iddia etti.

İstanbul başsavcılığı dün, varlıklarına erişimi kaybeden Thodex kullanıcılarının şikayetleri üzerine dava hakkında soruşturma açacağını duyurmuştu. Yaşanan güncel bir gelişmede yetkililer, konuyla ilgili inceleme yürütürken 62 kişiyi gözaltına aldı. Edinilen bilgilere göre, sekiz ilde halihazırda gözaltına alınan 62 kişiye ek olarak, polis 16 kişi için tutuklama emri çıkardı.

Bunların yanında İçişleri Bakanlığı’ndan 22 Nisan’da gelen bildirimle 20 Nisan 2021’de Tiran’a çıkış yapan Özer’in, adı geçen şehirde bulunduğu teyit edildi. Bu kapsamda Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten yayınlanması için harekete geçildi. Yapılan açıklamalarda Thodex’in kurucu ve yöneticisi Fatih Faruk Özer’in kırmızı bültenle aranması ve Arnavutluk’tan iadesi için işlem başlatıldığı söylendi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın