THETA, CAKE, BTT, ONE, DENT ve ANKR Kısa Vadeli Fiyat Analizi: 27 Mart

Rehber İçeriği

DENT

Mart ayı sonlarında yerel ATH seviyesi 0,01499 dolara yaklaşan DENT değeri zirve sonrası düşüş yaşadı. DENT %30 değer kaybederek 0,010 seviyelerine geriledi. 23 mart zirvesi aynı zamanda hemen ardından bir kayan yıldız formasyonunu göstermişti. Bu formasyon piyasada trendin sona erdiğini ve ayıların durumda aktifliğine işaret eder.

Kaynak: Tradingview

Söz konusu düşüşler 0,009 dolar seviyesinde bir miktar desteklendi. Bu destek bir miktar yükselişe dönüştü. Haber sırasında 0,104 seviyelerinde yer alan DENT birkaç saatlik harekette tekrar bu seviyeye hareket edebilir. Bu seviyenin altına düşmesi 0,007 seviyelerine kadar derinleşme riski taşıyor. Bu seviyelerde bir talep toplama noktası oluşturur. DENT 0,12 dolar direncini kırabilirse artışın devamı gelecektir.

BitTorrent (BTT)

BitTorrent (BTT) ay sonuna yaklaşırken ciddi bir artış yakaladı. 20 Mart yerel zirvesi 0,00395 dolara ulaştıktan sonra bir miktar düzeltmeye gitti. BTT 0,0030 dolarda düşüşü kısa süreliğine durdurmayı başardı. Buna ek olarak dün yakalanan yeni ivme gün içinde yeni bir zirveyle sonuçlandı. Son haftasında sonuçta %22 değer kazanan varlık yerel zirvesini 0,0041 dolara çıkarttı.

Kaynak: Tradingview

RSI ve MACD verileri düşüşlerden etkilenmiş ve düşüş görmüştü. Ancak son artış tekrar yükselmelerine neden oldu.  Artışın devamlılığı önümüzdeki saatlerde sürecek sinyaller veriyor. Direnç noktası 0,00396 doları test etme isteği devam ediyor. Direnç seviyesinin aşılması 0,0047 dolara uzanan bir yola götürecektir.

Düzeltme şimdilik tamamlanmış gibi dursa da testten başarısız olması halinde 0,5 düzeltme seviyesi 0,0024 dolara düşme riski taşıyor.

PancakeSwap (CAKE)

Şubat ayında zirve seviyesi neredeyse 21,5 dolara ulaşan Pancakeswap (CAKE) düşüşünü uzun süre sürdürdü. 0,5 düzeltme seviyesi desteğiyle 8 dolar seviyesinde düşüşlerini durdurdu. Mart ayı başında düşüşlerini yükselişe çeviren varlık bir süredir dalgalı bir hareket görüyor. Uzun süre 9,32 dolarlık desteğine dayanan CAKE 21 Mart itibariyle yerini yükselişe bıraktı.

Kaynak: Tradingview

Son olarak CAKE, son 1 haftada %80’e yakın bir değer kazandı. Geçtiğimiz gün yaşanan MACD kırılması trendin devam edebileceğini gösteriyor. Ayrıca RSI aşırı alım bölgesine ilerliyor. Gün içerisinde 14,5 dolarda görülen direnç kırılarak varlığı 17,49 dolara yükseltti. 1,414 uzatması (16,91 dolar) üzerinde desteklenen varlık 18,07 dolar seviyesini hedefliyor.

THETA

Mart ayı başından bu yana %450’ye yakın değer kazanan THETA geçtiğimiz gün zirve seviyesi 14,96 dolara ulaştı. Zirvede direnç karşısında yatay uzanan iki şamdan yerini düşüşe çevirdi. Bu düzeltme gün içinde 11,48 dolara kadar devam etti.

Mart başından bu yana Stokastik RSI verileri aşırı alım bölgesinden ilk kez aşırı satım noktasına geriledi. MACD sinyallerinde sert bir kırılma yok ancak düşüşlerin devamlılığı 10,25 destek seviyesinin altına düşerse derinliğini arttıracaktır. Ek olarak Görece güç endeksinde aşırı alım noktasının altına gerileme yönünde ilerliyor.

Kaynak: Tradingview

Son olarak Destek seviyesinin altına düşmesi 9,49 dolar ve 8,08 dolar destek seviyelerine devamlılık gösterecektir. Satış riskine karşı dikkatli olmak gerekecektir.

ANKR

%700’ün üzerinde mart ayında artış yakalayan ANKR, gün içeresinde rekor seviyesini tazeledi. 0,178 dolara kadar yükselen varlık hala yükseliş sinyallerini sürdürüyor.

Kaynak: Tradingview

Son olarak 23 Mart’ta parabolik bir harekete dönen MACD hala yükselişini sürdürüyor. Sinyal hattından ayrılan MACD fiyat artışının devamlılığında kuvvetli bir etkiye sahiptir. RSI ve stokastik verilerinde aşırı alım sinyali var. Artışın devamlılığı önümüzdeki hareketin 0,20 doların üzerine çıkmayı hedefliyor.

Harmony (ONE)

Ay başından bu yana %850’ye yakın artış yakalayan Harmony (ONE) geçtiğimiz hafta zirve seviyesi 0,22 doalra ulaştı. Bir miktar düzeltme 0,165 dolar seviyelerine kadar devam etti.

Kaynak: Tradingview

Son olarak Günlük grafik aşırı satım noktasına giden stokastik RSI verileri gösteriyor. MACD son artışların etkisinde hala yüksek fakat düzeltmenin devamlılığı hala mümkün. RSI verileri aşırı alanın sınırında yer alıyor. Günlük kapanış 18,6 dolarda gerçekleşirse tekrar artış görebiliriz. Ancak düzelmenin derinleşmesi son haftada görülen 0,116 dolarda destek görmeye kadar düşüş görür. Şu an bir sıçrama etkisi beklemek doğru olmaz. Düşüşler yeni bir talep noktasına ilerleyecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.