Aralık 20, 2020

The Graph (GRT)’nin Piyasa Değeri 3 Günde 0’dan 756 Milyon Dolar’a Çıktı! GRT Hakkında Merak Edilenler

Blockchain ağından gelen token The Graph (GRT), üç günde 0-759 milyon dolar’lık hareket yaşadı.

GRT, blok zinciri firmalarının verileri bulmasına ve sıralamasına yardımcı olmasıyla öne çıkıyor. Ağ, GRT token’ini bu işlemlerin işlenmesine yardımcı olan herkese dağıtıyor.

Piyasaya sürüldükten sadece üç gün sonra bu ciddi fiyata ulaşan The Graph yoğun bir ilgiyle karşı karşıya diyebiliriz. GRT token’in Cuma günü 0.26 dolar’dan bugün 0.61 dolar’a yükselmesiyle 17 Aralık’ta piyasaya sürüldüğünden bu yana iki katından fazla arttı. Hacimler de Cuma günü 880 milyon dolar’dan Pazar günü 2.8 milyar dolar’a yükseldi. Bu da, GRT’yi piyasa değeri açısından en büyük 39. kripto para birimi yapıyor.

GRT madenciliği yapan San Francisco şirketi, Ekim ayında The Graph (GRT) tokenlerinin satışından 12 milyon dolar topladı. Şirket, Haziran ayında da 5 milyon dolar daha topladı, katılımcılar Coinbase Ventures, Framework Ventures ve ParaFi Capital’ı içeriyordu.

The Graph (GRT) Nedir?

The Graph, bir “dağıtılmış sorgu işleme protokolü”dür. Protokol, sorguların güvenilir bir şekilde dapp’lara ulaşmasını sağlar. Örneğin, merkezi olmayan bir uygulama, Ethereum’da barındırılan bazı verileri sorgulayabilir ve bu sorgulanan verileri üçüncü bir tarafla etkileşime girmeden toplayabilir. GRT bunu, blockchain şirketlerinin alt grafikler olarak bilinen kendi API’lerini oluşturmasına ve kullanmasına izin vererek yapıyor.

Ağ, üç oyuncudan oluşuyor.

1. Ağın düğümlerini işleten ve GRT’yi kilitleyen, biri bir sorguyu işlediği zaman para kazanan dizinleyiciler.

2. Hangi Ethereum verilerine indeksleneceğine ve nasıl saklanacağına karar veren küratörler.

3. GRT’lerini ücretlerinde bir kesinti için endekslere veren delegatörlerdir.

Kaynak: decrypt.co

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?