Kasım 30, 2019

The Economist 2020 Kapağındaki Dikkat Çeken Bitcoin Başlığı

The Economist dergisi uluslararası ilişkiler ve ekonomi hakkında yazılar içeren ve oldukça popüler bir dergidir. Bu dergi Londra merkezinde bulunmasının yanı sıra Dünya’nın en zengin ailesi olarak bilinen Rothschild ailesinin sahip olduğu bir dergidir.

Ayrıca The Economist dergisinin yeni yıla özel oluşturulan kapakları çeşitli tahminlerle dolu oluyor. Derginin yeni yıl kapakları bir geleneğe dönüşmüş durumda ve bu dergi kapakları bir sonraki yıl içerisinde olacaklar ile ilgili ipuçları içeriyor. Buradaki en ilginç olay ise söz konusu tahminlerin çoğunun o yıl içerisinde gerçekleşiyor olmasıdır.  2020 yılı için yayınlanan kapakta ise ‘BTC’ kelimesi dikkat çekiyor.

Lider kripto para Bitcoin’in kısaltılmış isminin de kapakta yer alması büyük ilgi topladı. Bu konuyu gündeme getiren isimler Türk Bitcoin ve kripto para sektöründe tanınan Alp Işık ve ünlü ekonomi gazetecisi Erkan Öz oldu. Alp Işık konuyla ilgili şunları söyledi:

“The Economist (@TheEconomist) dergisi her yılın sonunda bir sonraki yıl içerisinde olacaklar ile ilgili ipuçları içeren bir kapak yayınlıyor. Birkaç gün önce 2020 yılı için yayınlandı. Değerli @_ErkanOz hocamız sayesinde bende farkettim 2020’nin altında “BTC” yazıyor.”

Sizce bu ayrıntı sadece bir tesadüf mü yoksa gerçekten dergi tarafından Bitcoin’e bir gönderme mi yapıldı? Son olarak dergi, bayilerden veya shop.economist.com adresindeki The Economist Store’dan temin edilenili. Derginin 2020 yılında 1 milyon tiraja ulaşması öngörülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?