Tezos (XTZ) Beklenen Fiyat Artışı ve Çin Blockchain Hizmet Ağı (BSN)’ın Tezos İş Biriliği!

Dün gece saatlerinde Tezos, ani bir sıçrama yaparak 3 dolar seviyelerini aştı. Temmuz ayında yaklaşık % 30 değer kazanan Tezos bu artışla birlikte gözleri üzerine çekti. Bu gelişmelere ek olarak ise Çin’in Blockchain Hizmet Ağı (BSN), Tezos ve beraberinde 5 kripto para birimini bünyesine dahil etti.

 Çin, Dünya lideri olma yolunda ilerlemek istiyor

Çin, geliştirdikleri sistemlerini 10 Ağustos’ta DApp geliştiricilerine küresel boyutta ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefleri doğrultusunda, ellerinde bulunan 5G gibi teknolojiler gibi yeniliklerin blockchain teknolojisi şirketleri ile çalışmalar yürütüyor ve planlıyor.

Çin destekli BSN’ de bunlara ek olarak Ethereum, NEO, Nervos, IRISNet, EOS ve Tezos teknolojilerini bünyesine entegre etti. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Huawei üzerindeki baskıları bu alandaki teknolojik büyümelere darbe vurmuştu. Bu gibi bir yeniliğin, engellenen diğer teknolojik büyümelerin telafisi için büyük bir önem arz ediyor.

Tezos Vakfı başkanı Hubertus Thonhauser entegrasyon planlamaları hakkında şunları söyledi:

“Tezos’un Çin ve dünya çapında blockchain tabanlı uygulamalar oluşturan şirketler ve yazılım geliştiricileri için temel katman sağlayacak bir kamu blok zincirleri grubuna katılmasından dolayı çok heyecanlıyız. BSN’ye katılmak Tezos projesi için geniş çaplı kurumsal benimsenme yolunda önemli bir adım.”

Blockchain Hizmet Ağı (BSN), kripto paralar ile yaptığı altı uçlu anlaşma ile veri merkezlerini kripto paralar ile birleştirdi. Bu sayede veri depolama gibi işlemler BSN kaynakları ile kullanılacak ve uygulamaların çalıştırılması güçlendirilecek.

BSN’nin kurucu ortağı Beijing Red Date Technology’nin CEO’su Yifan He:

 “BSN, Çin dışındaki geliştirici topluluklarına büyük halk zincirleriyle entegre ederek ulaşan devlet destekli ilk blok zinciri altyapısı olduğu için bu bir dönüm noktası”

açıklamasında bulundu.

Hazırlanan proje ilk olarak geçtiğimiz Nisan ayında Çin Devlet Bilgi Merkezi (SIC) bünyesinde oluşturuldu ve China UnionPay, Red Date ve China Mobile gibi Çin teknoloji şirketlerinin destekleriyle tasarlandı.

XTZ cephesinde yatırımcılar, ayın son haftasını 3 dolar üstünde kapatmak için çabalıyor. Fakat 3 dolar bandından sonra Tezos, yatay bir eksende ilerleme kaydetti. Bu ayı istenilen seviyelerde kapatırsa, Şubat ayından bu yana süregelen durgunluk bandını kırmış olacak.

Şubat ayındaki 3,77 dolar bandını test etmesi beklenen Tezos, 3 dolar bandını geçmesiyle yatırımcıları kendine çekerek beklenen artışı görebilir. Fakat haberin yayınlandığı dakikalarda Tezos, dünkü artışın aksine gün içerisinde düşüş kaydetti. Şu an 2.73 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.