Tezos (XTZ) Beklenen Fiyat Artışı ve Çin Blockchain Hizmet Ağı (BSN)’ın Tezos İş Biriliği!

0

Dün gece saatlerinde Tezos, ani bir sıçrama yaparak 3 dolar seviyelerini aştı. Temmuz ayında yaklaşık % 30 değer kazanan Tezos bu artışla birlikte gözleri üzerine çekti. Bu gelişmelere ek olarak ise Çin’in Blockchain Hizmet Ağı (BSN), Tezos ve beraberinde 5 kripto para birimini bünyesine dahil etti.

 Çin, Dünya lideri olma yolunda ilerlemek istiyor

Çin, geliştirdikleri sistemlerini 10 Ağustos’ta DApp geliştiricilerine küresel boyutta ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefleri doğrultusunda, ellerinde bulunan 5G gibi teknolojiler gibi yeniliklerin blockchain teknolojisi şirketleri ile çalışmalar yürütüyor ve planlıyor.

Çin destekli BSN’ de bunlara ek olarak Ethereum, NEO, Nervos, IRISNet, EOS ve Tezos teknolojilerini bünyesine entegre etti. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Huawei üzerindeki baskıları bu alandaki teknolojik büyümelere darbe vurmuştu. Bu gibi bir yeniliğin, engellenen diğer teknolojik büyümelerin telafisi için büyük bir önem arz ediyor.

Tezos Vakfı başkanı Hubertus Thonhauser entegrasyon planlamaları hakkında şunları söyledi:

“Tezos’un Çin ve dünya çapında blockchain tabanlı uygulamalar oluşturan şirketler ve yazılım geliştiricileri için temel katman sağlayacak bir kamu blok zincirleri grubuna katılmasından dolayı çok heyecanlıyız. BSN’ye katılmak Tezos projesi için geniş çaplı kurumsal benimsenme yolunda önemli bir adım.”

Blockchain Hizmet Ağı (BSN), kripto paralar ile yaptığı altı uçlu anlaşma ile veri merkezlerini kripto paralar ile birleştirdi. Bu sayede veri depolama gibi işlemler BSN kaynakları ile kullanılacak ve uygulamaların çalıştırılması güçlendirilecek.

BSN’nin kurucu ortağı Beijing Red Date Technology’nin CEO’su Yifan He:

 “BSN, Çin dışındaki geliştirici topluluklarına büyük halk zincirleriyle entegre ederek ulaşan devlet destekli ilk blok zinciri altyapısı olduğu için bu bir dönüm noktası”

açıklamasında bulundu.

Hazırlanan proje ilk olarak geçtiğimiz Nisan ayında Çin Devlet Bilgi Merkezi (SIC) bünyesinde oluşturuldu ve China UnionPay, Red Date ve China Mobile gibi Çin teknoloji şirketlerinin destekleriyle tasarlandı.

XTZ cephesinde yatırımcılar, ayın son haftasını 3 dolar üstünde kapatmak için çabalıyor. Fakat 3 dolar bandından sonra Tezos, yatay bir eksende ilerleme kaydetti. Bu ayı istenilen seviyelerde kapatırsa, Şubat ayından bu yana süregelen durgunluk bandını kırmış olacak.

Şubat ayındaki 3,77 dolar bandını test etmesi beklenen Tezos, 3 dolar bandını geçmesiyle yatırımcıları kendine çekerek beklenen artışı görebilir. Fakat haberin yayınlandığı dakikalarda Tezos, dünkü artışın aksine gün içerisinde düşüş kaydetti. Şu an 2.73 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın