Ocak 23, 2024

Texas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu: Abra İle Anlaşma Sağlayarak 13.6 Milyon Dolarlık Çekimlere İzin Verdi

Texas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Abra ve CEO’su Bill Barhydt ile prensipte anlaştığını duyurdu. Bu anlaşma, geçen yıl eyaletin uygulama eyleminin ardından ülkede faaliyetlerini durduran kripto platformundaki varlıklarını çekmek isteyen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılara olanak sağlıyor.

Abra, Barhydt tarafından kontrol edilen ve Abra Earn ve Abra Boost programlarını sunan dört bağlı şirketin ortak adıdır.

Texas’ta yapılan anlaşma, Abra’yı 10 dolardan fazla bakiyesi olan kullanıcılara bir yedi günlük çekme süresi tanıdığını bildirmeye zorluyor. Talep edilmeyen varlıklar fiyat para birimine dönüştürülerek kalan Texas yatırımcılarına gönderilecek. Abra’ya yükümlülüklerini yerine getirmek için 30 gün verildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 15 Haziran 2023’te Texas yetkilileri, Abra ve Barhydt aleyhine acil durdurma ve çekilme emri verdi. Yetkililer, operatörlerin Abra Earn ve Abra Boost ile ilgili menkul kıymetler dolandırıcılığı işlediğini iddia etti. Kurul, Abra’nın arkasındaki firmaların, Binance‘ye yapılan transferler ve kredi temerrütleri de dahil olmak üzere mali sıkıntıları gizlediğini ve 31 Mart o yıl itibarıyla iflasın eşiğinde olduğunu öne sürdü.

Uygulama eylemi sırasında, Abra’nın 12.000’den fazla ABD yatırımcısından yaklaşık 13,6 milyon dolar değerinde kripto paraları vardı.

Prensip anlaşmasına göre, kurul, 15 Haziran 2023 tarihinde veya sonrasında Abra’ya karşı açılan davaları reddedeceğini belirtti.

Kaynak : TheBlock
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?