Şubat 18, 2021

Tetragon’un Ripple Aleyhine Açtığı Davada Yeni İddia: “Kelime Oyunu” Yapıyor!


Büyük bir Ripple yatırımcısı olan Tetragon Financial Group, blockchain devine karşı açtığı davada Ripple Labs’ı “kelime oyunları” yapmakla suçladı. Özellikle Ripple avukatlarının, Tetragon’un mahkemede Ripple’ın tüm finansal işlemlerinin DLT şirketi Tetragon’un 175 milyon dolar’lık yatırımını geri ödeyene kadar durdurulmasını talep etmesine dayanarak, hissedarlar için 2019 anlaşmasının şartlarını yanlış beyan ettiği iddia ediliyor.

Tetragon’un avukatı Holwell Shuster & Goldberg LLP’den Michael S. Shuster, Ripple Labs temsilcilerinin mahkemede “kelime oyunları” yaptığını ve hissedarların anlaşmasının ifadesini uygunsuz bir şekilde değiştirmeye çalıştığını söyledi.

Tetragon, 2019’un sonunda 180 milyon dolar’a yakın bir yatırım yaptığında anlaşma imzalandı. Söz konusu anlaşmada “SEC’nin XRP’yi menkul kıymet olarak tanımlaması halinde, Ripple’ın Tetragon’a sattığı hisseleri geri satın alması” ile ilgili bir madde yer aldı.

Bilindiği üzere yakın zamanda ABD Güvenlik ve Borsa komisyonunun Ripple’a kayıtsız menkul kıymet sattığı iddiasıyla dava açtı. Tetragon da, bu dava sonrasında yatırım sözleşmesinde yer alan maddenin sağlandığını ve Ripple’ın, Tetragon’un aldığı hisseleri geri almak zorunda olduğunu iddia etti. Bu doğrultuda Tetragon, Ripple Labs’ten aldığı parayı geri alabilene kadar yatırımcılara kripto satışlarını veya fiat ödemelerini durdurmasını talep ederek Ripple’a karşı yasal bir dava açtı.

Yukarıda da belirtildiği üzere Tetragon’un avukatı, Ripple’ın avukatlarının İngiltere merkezli yatırım devine devasa bir miktarda geri ödeme yapmaktan kaçınmak için anlaşmanın dilini yanlış yorumlamaya çalıştığını iddia ediyor. Söz konusu iddialar neticesinde davanın nasıl sonuçlanacağı merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?