Tether (USDT), 20 Milyar Dolar’lık Piyasa Değeri İle Yeni Rekorlar Kırdı

0

Tether (USDT), şu anda piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto paradır. Dijital varlık, 20 milyar dolar’ın üzerine çıkarak dikkatleri üzerine topladı. USDT’nin bir yıl önce ki piyasa değeri ise 4 milyar dolar civarındaydı.

Tether’in, geçen yılın Aralık ortasından bu yıl Mayıs ayına kadar kabaca 4 milyar dolardan 8 milyar dolar’ın üzerine çıkması neredeyse altı ay sürdü diyebiliriz. 13 milyar dolar’ın üzerine çıkan bir sonraki sıçrama da Eylül başında meydana geldi. Tether, yükselişinin yaklaşık yarısının son dört ayda gerçekleştiğini gördü.

Tether’in piyasa değerinin böyle yükselmesinin çoğu, merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilgiden kaynaklanıyor. Eylül ortasında 15 milyar dolara ulaştığında, BeInCrypto kazancın çoğunun arkasında DeFi projelerinin olduğunu belirtti. Bununla birlikte, DeFi pazarı büyüdüğünde, USDT’ye olan ihtiyaç da buna göre artacaktır.

Tether’in büyüme yolunda ise bazı taşlar göze çarpıyor. Ağustos ayında Tether, bir milyon USDT’yi gerçek sahibine iade ederek geri alma pirzolasını ortaya koydu. Bazılarının harika bir eylem olarak adlandırdığı bu olay tehditkar bir gölgeye büründü. New York Eyaleti’nde, şirketin mali açıklama eksikliğine ilişkin dava da olumsuz bir etki yarattı.

Ancak olumsuz durumlar bir kenara Tether, ifşa ve kontrol sorunlarına rağmen, piyasa değerini artırmaya devam ediyor. Sonraki durak 25 milyar dolar olabilir mi? Onu da göreceğiz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın