Aralık 18, 2020

Tether (USDT), 20 Milyar Dolar’lık Piyasa Değeri İle Yeni Rekorlar Kırdı

Tether (USDT), şu anda piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto paradır. Dijital varlık, 20 milyar dolar’ın üzerine çıkarak dikkatleri üzerine topladı. USDT’nin bir yıl önce ki piyasa değeri ise 4 milyar dolar civarındaydı.

Tether’in, geçen yılın Aralık ortasından bu yıl Mayıs ayına kadar kabaca 4 milyar dolardan 8 milyar dolar’ın üzerine çıkması neredeyse altı ay sürdü diyebiliriz. 13 milyar dolar’ın üzerine çıkan bir sonraki sıçrama da Eylül başında meydana geldi. Tether, yükselişinin yaklaşık yarısının son dört ayda gerçekleştiğini gördü.

Tether’in piyasa değerinin böyle yükselmesinin çoğu, merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilgiden kaynaklanıyor. Eylül ortasında 15 milyar dolara ulaştığında, BeInCrypto kazancın çoğunun arkasında DeFi projelerinin olduğunu belirtti. Bununla birlikte, DeFi pazarı büyüdüğünde, USDT’ye olan ihtiyaç da buna göre artacaktır.

Tether’in büyüme yolunda ise bazı taşlar göze çarpıyor. Ağustos ayında Tether, bir milyon USDT’yi gerçek sahibine iade ederek geri alma pirzolasını ortaya koydu. Bazılarının harika bir eylem olarak adlandırdığı bu olay tehditkar bir gölgeye büründü. New York Eyaleti’nde, şirketin mali açıklama eksikliğine ilişkin dava da olumsuz bir etki yarattı.

Ancak olumsuz durumlar bir kenara Tether, ifşa ve kontrol sorunlarına rağmen, piyasa değerini artırmaya devam ediyor. Sonraki durak 25 milyar dolar olabilir mi? Onu da göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?