Mart 7, 2024

Tether Kurucusundan Bitcoin için Parabolik Ralli Tahmini: İşte Yarılanma Sonrası Potansiyel Hedef


Tether (USDT) kurucu ortağı William Quigley’e göre, geçmiş Bitcoin yarılanmalarını çevreleyen tarihsel modeller, BTC’nin devam eden bu boğa piyasasının zirvesine kadar 300.000 dolar seviyesine yükselebileceğini gösteriyor.

CNBC’ye verdiği yeni bir röportajda Quigley, 300.000 dolarlık bir BTC tahmini yapmadığını, sadece tarihsel modellere dayanarak böyle bir hedefin mümkün olduğuna işaret ettiğini açıkladı. Bitcoin’in yaklaşan yarılanması şu anda 18 Nisan olarak planlanıyor.

Tether kurucu ortağı, Bitcoin’in balon türev hacmine ve yeni onaylanan spot BTC borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) atıfta bulunarak, en iyi kripto varlığının şu anda Mayıs 2020’deki son yarılanmasından öncekinden daha güçlü bir temel konumda olduğunu söylüyor.

Quigley ayrıca Bitcoin’in genellikle yarılanmasından sonra hızla yükseldiğini belirtiyor.

“Bitcoin belki de talebi tamamen duyarlılığa dayalı olan ve küresel olarak işlem gören tek varlık. Bir Bitcoin şirketi yok, Bitcoin fiyat-kazanç oranları yok.

Bu sadece hissiyata dayalı bir token ve bu konuda söyleyebileceğiniz şey elbette hissiyatın sınırı olmadığıdır. Her zaman daha iyimser olabilirsiniz ve bu yüzden bu ralli gördüğümüz en büyük ralli olabilir.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 66.241 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı son 24 saatte yaklaşık %4 artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?