Mart 4, 2023

Tether için Şok İddialar: Şirket Cevap Verdi!

Stabilcoin ihraççısı Tether Cumartesi günü Wall Street Journal’ın bankacılık erişimi elde etmek için sahte belgeler ve paravan şirketler kullanma raporu yanıtladı. USDT ihraççısı, raporu kendisine karşı başka bir FUD olarak nitelendirdi.

Wall Street Journal’ın haberini reddetmek için bir blog yazısı yayınlayan Tether, haberin tamamen yanlış ve yanıltıcı olduğunu iddia etti. Şirket farklı ortaklarıyla kara para aklamayı önleme, terörle mücadele ve KYC gibi programlarına da değindi.

Bloga göre, Bitfinex ve Tether, kara para aklama, terörizm ve diğer suçları önlemek için küresel kolluk kuvvetlerine, ABD Adalet Bakanlığı’na ve diğer kolluk kuvvetlerine her zaman yardımcı oluyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Tether, USDT veya şirketlerine FUD’a rağmen “en likit ve güvenilir stabilcoin deneyimini” sunmaya devam edeceğini iddia ediyor. Şirket, 2022’nin 4. çeyreğinde 700 milyon dolar kâr ve en az 67 milyar dolar konsolide toplam varlık ve en az 960 milyon dolar fazla rezerv bildirdi.

Aslında Tether, kripto piyasasında USDT stabilcoin’in yaygın kullanımı nedeniyle her zaman tartışma ve suçlamayla karşı karşıya kaldı. Benzer şekilde, bankalar piyasadaki stabilcoin likiditesinin korunmasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Firma ayrıca kuşatılmış kripto borsası FTX ile de bağlantılıydı, ancak bağlantı hiçbir zaman kanıtlanamadı.

WSJ Tether için Ne Demişti?

Wall Street Journal haberi, Tether ve ilgili brokerler’ın 2018’de bankacılık erişimi elde etmek için sahte belgeler ve paravan şirketlerden yararlandığını iddia ediyor.

Tether Holdings’in ortak sahibi Stephen Moore’un e-postalarından alıntı yapılan makale, Çin merkezli bir trader’ın bankacılık erişimi elde etmek için sahte faturalar ve kişiler kullandığını gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?