Şubat 9, 2022

Tesla’yı Geçti: İşte ABD Hükümetinin Sahip Olduğu Bitcoin Miktarı!

Birçok insan büyük bir Bitcoin cüzdanına sahip olmayı ister. Bu, geçmişte dijital varlıklar hakkında karışık görüşlere sahip olan ABD Hükümeti için bile geçerli.

On-chain analitik platformu Glassnode’un kurucu ortakları Negentropic tarafından paylaşılan veriler, ABD hükümetinin el koyma yoluyla sahip olduğu Bitcoin’lerin büyük bir çoğunluğunu satmasına rağmen, Şubat 2022 itibariyle hala 4.08 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

İlginç bir şekilde, ABD hükümetinin varlıkları, 1.86 milyar dolar ile Tesla’nın (NASDAQ: TSLA) varlıklarının iki katından fazla. Tesla, kısa bir süre sonra Bitcoin’i ödeme olarak almayı bıraksa da, geçen yıl bilançolarına dahil etti.

Bitcoin varlıkları açısından, ABD hükümeti yalnızca 27.93 milyar dolar ile başı çeken Grayscale Bitcoin Trust’ın ve 5.43 milyar dolara sahip MicroStrategy’nin gerisinde.

ABD hükümetinin kripto para varlıklarını açık artırmadan sorumlu birincil kurum olan US Marshals Service, geçen yıl Aralık ayı itibariyle 8.6 milyar dolar tutarında 185.000’den fazla Bitcoin’e el koymuş ve açık artırmaya satışa çıkarmıştı.

ABD’nin El Koyduğu Son Kripto Miktarı

Hükümet son yıllarda olağanüstü miktarlarda kripto para topladığı için analistler, siber suç mevcut hızında büyümeye devam ettiği sürece ABD hükümetinin kripto para cüzdanının büyümeye devam edeceğine inanıyor.

Yakın zamanda bildirdiğimiz üzere ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), 2016 yılında kripto borsası Bitfinex’ten çalınan 3.6 milyar dolar değerindeki Bitcoin’lerin ele geçirildiğini açıkladı.

Son birkaç yılda, kripto para birimiyle ilgili suçlardaki artış, hükümetin olağanüstü miktarlarda kriptoyu ele geçirmesine ve dolayısıyla HODL’a yönlendirmesine neden oldu.

ABD hükümetinin büyük kripto cüzdanları genel olarak kripto para birimleri için olumlu anlatıya katkıda bulunurken, hükümetin piyasadaki düşüş eğilimini tetikleyebilecek şekilde pozisyonlarını tasfiye etme olasılığı şüphecilik ve endişe de yaratıyor.

Kaynak : fxempire


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.