Ocak 26, 2023

Tesla’nın Bitcoin Yatırımında Son Durum: Dördüncü Çeyrekte Alım Yapıldı Mı?


Güncel verilere göre elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Bitcoin yatırımı, 2022’nin 4. çeyreği boyunca 9.720 Bitcoin’de kaldı. Elektrikli araç üreticisi Tesla, söz konusu çeyrek boyunca elindeki BTC’lerin hiçbirini satmadığı ya da yeni alım yapmadığı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin Treasuries’ten alınan veriler, Tesla’nın 2022’nin son çeyreğinde herhangi bir BTC işlemi gerçekleştirmediğini ortaya koydu. Önde gelen elektrikli araç üretim şirketi Tesla’nın bu dönemde elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı 9.720’de kaldı. Verilere göre, Tesla BTC işlemleri açısından hareketsiz kalmayı tercih etti.

Tesla, 2020’nin başında lider kriptoya yatırım yaptığını duyurdu ve o dönem büyük ses getirdi. Özellikle BTC fiyatı üzerinde bu açıklamanın büyük bir etkisi oldu. Buna karşın Temmuz 2022’de Musk, şirketin Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığını duyurdu. Gelen tepkiler üzerine Musk daha fazla satın alma planları olduğunu da bildirdi.

elde edilen veriler, Tesla’nın elinde bulunan 9.720 BTC’nin ortalama satın alma maliyetinin 32.099 dolar olduğunu, rapor tarihi itibariyle piyasa fiyatının ise 20.109 dolar olduğunu gösteriyor.

Bu raporun ardından lider kripto paranın fiyatı kayda değer bir yükseliş yaşadı ve basın zamanında 22.989 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?