Nisan 8, 2020

Tesla’dan Blockchain Tabanlı Uygulama

ABD elektrikli otomobil üreticisi Tesla Blockchain merkezli bir kargo teslimat uygulamasını test etti. Bu yeni hizmet içerisinde ortakları ise CargoSmart Limited, Cosco Shipping Lines (COSCO), Şanghay Uluslararası Liman Grubu (SIPG) oldu.

Blockchain tabanlı lojistik sağlayıcısı CargoSmart tarafından Salı günü yapılan bir duyuruyla pilot projenin uygulamaya geçtiği bildirildi. Tesla da dahil olmak üzere ilgili taraflar arasında nakliye verilerini ve belgelerini paylaşmak için Blockchain teknolojisi kullandı. CargoSmart’a göre, paylaşılan veri kaynağına erişim tüm süreci kolaylaştırdı ve California merkezli otomobil üreticisinin “güvenilir ve güvenli bir platformda yük alma prosedürlerini hızlandırmasını” sağladı. Projenin ilk testi Aralık 2019’da gerçekleştirilmişti. Şirket, o tarihten bu yana uygulamasına daha fazla özellik ekledi ve göndericilere kargolarını daha iyi takip imkanı sunmaya başladı. SIPG Operasyon ve İşletme Bölümü Yürütme Genel Müdürü Henry Huang, proje ile ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Uygulama, Şanghay Limanı’ndaki kağıtsız, güvenilir ve kesintisiz ticaret süreçlerine yönelik yolculuğumuzun önemli bir bileşeni olacak ve dünyadaki tedarik zinciri ortakları da faydalarını görecektir. Topluluğumuza olağanüstü hizmet sunmak için daha fazla tedarik zinciri ortağı ile işbirliğini genişletmeyi umuyoruz.”

Bununla birlikte CargoShip, Xiamen, Qingdao ve Tayland’daki Laem Chabang limanlarında da benzer denemeler gerçekleştirme planı olduğunu söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.