Tesla CFO’su Zach Kirkhorn, Unvanını “Master of Coin” Olarak Değiştirdi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve CFO’su Zach Kirkhorn, unvanlarını sırasıyla “Technoking of Tesla” (Tesla’nın Tekno Kralı) ve “Master of Coin”(Coin’lerin Ustası) olarak değiştirdi.

Değişiklik, Tesla’nın Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bildiride ortaya çıktı. Yapılan bildiriye göre Musk ve Kirkhorn, CEO ve CFO olarak kendi pozisyonlarında kalmaya devam edecekler.

Master of Coin başlığının Bitcoin ile ilgili olup olmadığı net değil. Ama ilginç bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Bu yılın başlarında Tesla, 1.5 milyar dolar’lık bitcoin satın aldığını ve yakında bunu bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıkladı. Kripto para biriminin o dönem yaklaşık 35.000 dolar seviyesinde ve şu an 56.000 dolar’da olduğu göz önünde bulundurulursa, şirketin şu ana kadar yatırımının karşılığını iyi bir şekilde almış olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.