Ocak 22, 2024

Terraform Labs Resmen Başvurdu: Bölüm 11 İflas Talebi Resmen Yapıldı!


Kripto para piyasasına 2022 yılında büyük zararlar veren Terraform Labs Pte Ltd., ABD mahkemesine resmen başvuru yaparak “Bölüm 11” iflasını talep etti.

Terraform Labs icra kurulu başkanı (CEO) Chris Amani bu hamlenin şirket ve yatırımcıları için önemli olduğunu söyledi. Bu hamle, şirketin hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam etmesini sağlarken bir yandan da devam eden yasal sorunları çözüme kavuşturacak.

Delaware iflas mahkemesine 21 Ocak’ta sunulan belgelere göre, Do Kwon tarafından kurulan Singapur merkezli Terraform Labs 11. Bölüm iflas koruması için başvuruda bulundu.

terraform labs bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu

Mahkeme belgelerine göre, şirketin tahmini varlıkları ve yükümlülükleri yaklaşık 100 milyon ila 500 milyon dolar arasındadır. Ayrıca, alacaklı sayısı 100 ila 199 arasındadır. Do Kwon, Terraform Labs’ın %92’sine sahip olan çoğunluk hissedarıdır. Güney Koreli girişimci Daniel Shin ise Singapur merkezli şirketin kalan hisselerine sahip durumda.

Terraform Labs İcra Kurulu Başkanı Chris Amani: Terra topluluğu ve ekosistemi zorluklar karşısında eşi benzeri görülmemiş bir dayanıklılık gösterdi ve bu eylem, bir yandan ortak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam etmemizi sağlarken diğer yandan da devam eden yasal zorlukları çözmemize olanak tanımak için gerekli bir adımdı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kurucu ortak Do Kwon ve Terraform Labs dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanırken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava devam ediyor.

Yargıç Jed S. Rakoff, Aralık ayında Terraform Labs ve Do Kwon’un kayıt dışı menkul kıymet satarak  yasaları ihlal ettiğini kabul ederek ABD SEC lehine karar verdi. Ancak Yargıç, şirketin kayıtsız menkul kıymet bazlı takaslarda işlem yaptığı iddialarını reddetti. SEC’in Terraform’a karşı açtığı dolandırıcılık davasının bir jüri tarafından görülmesi gerekiyor.

Terra (LUNA) vev Terra Classic (LUNC) fiyatı ise bu gelişmenin ardından değer kaybetti.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Dov kon

    Sisteminiz batsın sizin çekik gözlü ğünahkar o kadar insanı mağdur ettiniz cehennem ateşi üzerin olsun

    Cevap Yazın