Şubat 23, 2022

Terra (LUNA) Piyasa Toparlanmasına Liderlik Ediyor! İşte Yükselişin Nedeni

CoinMarketCap verilerine göre, Terra (LUNA) son 24 saatte yaklaşık %20 oranında değer kazandı. Kripto para piyasasının toplam değeri %6’ya yakın artış göstererek 1.77 trilyon dolara ulaştığı için son 24 saat içinde bir toparlanma kaydetti.

Akıllı sözleşmeler blockchain’i Terra’nın yerel token’ı LUNA, yükselen yatırımcı iyimserliği sayesinde son 24 saatte kazançlar açısından ilk 10 kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi.

Terra, %2’nin üzerinde değer kazanan lider varlık Bitcoin’i (BTC), %7 değer kazanan Solana’yı ve %8 yükselen Cardano’yu (ADA) geride bıraktı.

Luna Foundation Guard‘ın (LFG), UST için ek bir güvenlik katmanı olarak, değeri 1:1 ABD dolarına sabitlenmiş Bitcoin cinsinden bir rezerv geliştirme planı, LUNA’nın son fiyat hareketiyle ilişkili görünüyor. LFG, merkezi olmayan Terra ekosisteminin korunmasına yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

LFG ayrıca, kripto dünyasında şimdiye kadar kaydedilen en büyük token satışlarından biri olan özel satışlarda 1 milyar dolar topladığını ve alıcıların coin’lerini dört yıllık bir hak kazanma dönemi için kilitlemeyi kabul ettiğini belirtti. Jump Crypto ve Three Arrows Capital, satışa katılan yatırımcılar arasındaydı.

Bunların yanında, Santiment’e göre Terra’nın LUNA token’ı, son üç aydaki cansız performansına rağmen piyasadaki en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri.

LUNA, perakende yatırımcılardan gelen satın alma gücünü gösterebilecek sosyal metriğe göre, Ekim ayından bu yana token’la ilgili en büyük tartışmayı görüyor. Sosyal hacimdeki artış muhtemelen son fiyat artışına da katkıda bulunmuş olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.