Terra Kurucusu Do Kwon Karadağ’da Tutuklanmış Olabilir!

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adzic’in açıklamasına göre Terraform Labs‘ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Hyeong Kwon’un, Karadağ’ın başkenti Podgorica’da bulunan bir havalimanında Perşembe günü gözaltına alındı.

Adzic, “Karadağ polisi, Singapur merkezli Terraform Labs’un kurucu ortağı ve CEO’su Güney Koreli vatandaşı Do Kwon‘un en çok aranan kaçaklarından biri olduğu şüphesiyle bir kişiyi gözaltına aldı” dedi.

Karadağ yetkilileri, kişinin sahte belgelerle yakalandığı iddiasına dayanarak gözaltındaki kişinin Kwon olup olmadığını hala doğrulamaya çalıştıklarını da belirtti.

Güney Kore’deki haber kaynakları da “Terraform Labs CEO’su olduğu tahmin edilen bir kişinin” Karadağ’da tutuklandığı bilgisini paylaştı. Ülkenin ulusal polis teşkilatının, tutuklanan kişinin “fotoğraf verileriyle CEO Kwon ile aynı kişi olduğunu” “doğruladığı” bildirildi.

Tutuklama, geçtiğimiz Mayıs ayında Terra ekosisteminin çöküşünden neredeyse bir yıl sonra gerçekleşti. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu olay dijital varlıklar endüstrisini kripto kışına sürükledi ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) gibi birkaç firmanın başarısızlığının arkasındaki önemli nedenlerden birisi oldu. Olaylar sonrası ortalama 40 milyar dolarlık değer piyasalardan silindi.

CoinGecko’ya göre Kwon’un potansiyel tutuklanmasının duyurulmasının ardından LUNA’nın fiyatı bir saat içinde 1,40 dolardan 1,30 dolara düşerek geçtiğimiz gün %8’lik bir kayıp yaşadı.

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried gibi Kwon da projesinin çöküşüyle itibarının hızla zedelendiğini gördü. Kwon bir zamanlar kripto Twitter’ında bomba gibi bir karakter olmasına rağmen, Bankman-Fried’ı Terra ekosisteminin çöküşünü tetiklemekle suçlamasından kısa bir süre sonra Aralık ayında hesabı kapandı.

Gelişmeler resmi olarak teyit edilmediği için habere ilişkin detaylar ayrıca iletilecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.