Mart 20, 2024

Terra Classic Fiyat Analizi: Terra İçin Kritik Gün Yaklaşırken Fiyatın Tepkisi Ne Yönde Oldu!

Bitcoin’in değerinin 70 bin dolar eşiğinin altına düşmesi, kripto para piyasasında dalgalanmalara yol açtı. Etkilenenler arasında %32’lik keskin bir düşüş yaşayan ve şu anda yalnızca 0,00013 dolardan işlem gören Terra Classic (LUNC) de bulunuyor.

Zorlu bir satış noktasındaki direnç tarafından tetiklenen bu düşüş, sadece LUNC için değil, daha geniş kripto sektörü için de gelecekteki potansiyel karışıklıklara işaret ediyor.

Terra Classic için Yasal Zorluklar Yaklaşıyor

Terraform Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile önemli bir yasal yüzleşmeye hazırlanırken Terra Luna Classic ekosistemi kendini belirsiz bir zeminde buluyor. 25 Mart’ta yapılacak olan bu duruşma, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un Karadağ’da iade işlemleriyle uğraştığı düşünüldüğünde özellikle önem taşıyor.

Kwon’un muhtemelen duruşmalarda bulunmaması nedeniyle, Terra Luna Classic ve bağlı girişimlerine yönelik düzenleyici algıları yeniden tanımlayabilecek bu noktada hukuk ekibine görev düşecek.

Terra ekosistemi, ufuktaki iki önemli gelişmeyle birlikte kritik bir kavşakta duruyor. Terraform Labs ve SEC’i ilgilendiren yakın mahkeme savaşı, Karadağ’daki yasal çıkmazları mahkemeye katılmasını engelleyebilecek olan Do Kwon’u ön plana çıkararak merkez sahneye çıkıyor.

Kwon’un 23 Mart’tan kısa bir süre sonra Güney Kore’ye iade edilmesi beklentisi durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Aynı zamanda Terra Classic ağı, merkezi olmayan uygulama (dApp) entegrasyonunu güçlendirmek için oybirliğiyle kararlaştırılan bir hamle olan IBC-Hooks’u entegre etmek üzere tasarlanmış bir yükseltmeye hazırlanıyor.

Yasal İncelemenin Ortasında Yükseltme

Terra SEC duruşmasıyla aynı gün zincir yükseltmesine hazırlanırken, beklenti artıyor. IBC-Kancalarını uygulamaya odaklanan bu teknolojik ilerleme, devam eden yasal savaşlarının ortasında Terra için önemli bir adımı işaret ediyor. Terra Luna Classic için potansiyel olarak yeniden canlandırılmış bir aşamanın başlangıcını işaret ederek ekosistemi zenginleştirmeyi amaçlıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere karşılaştıkları zorlu zorluklara rağmen Terra topluluğu ve geliştiricileri, projeyi gençleştirme ve ileriye taşıma konusundaki kararlılıklarını sürdürüyor.

Kaynak : ETHNews
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?