Terra Classic’te Yakım Oranları Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı: İşte Fiyatın Tepkisi!


Terra Classic topluluğunun, token yakımı yoluyla LUNC arzını azaltma kampanyası 100 milyar LUNC dönüm noktasına ulaştı. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, aylık LUNC yakma mekanizmasıyla LUNC yakımına önemli katkıda bulundu. Bu bağlamda topluluk tarafından yakılan toplam LUNC’un %51’den fazlasını temsil etti.

Topluluk şu anda, Binance‘in 1 Mart’taki 19. parti LUNC yakma mekanizmasının, 100 milyar LUNC yakma işlemi dönüm noktasından başka bir LUNC rallisine öncülük etmesini bekliyor.

Terra Classic 100 Milyarlık Yakım

Terra Classic’in token yakma kampanyası, kripto borsaları, doğrulayıcılar, projeler ve topluluk üyelerinin koordineli çabalarıyla 100 milyar LUNC kilometre taşını aştı. Topluluk, Şubat ayında her hafta ortalama 400 milyon LUNC yaktı. Ek olarak yakma oranı Kasım ayından bu yana önemli ölçüde arttı.

Binance, aylık LUNC yakım mekanizmasının bir parçası olarak yakma adresine milyarlarca token göndererek toplam LUNC yakımının %51’den fazlasını gerçekleştiriyor. Binance şimdiye kadar 52 milyar LUNC tokenı yaktı. Kripto borsası, LUNC yakım mekanizmasının 18. partisinde 2,1 milyar Terra Classic (LUNC) token yaktı.

LUNC token’in dolaşımdaki arzı 5,78 trilyon ve toplam arzı 6,81 trilyondur. Boğa piyasasının hız kazanmasıyla birlikte, LUNC topluluğu LUNC yakım oranındaki artışı desteklemek için fayda, finansman ve zincir gelişmelerini artırmak için çalışmaya başladı.

LUNC ve USTC Fiyatları Yükseliyor

Terra Classic ve USTC fiyatları, Bitcoin’in neredeyse 64 bin dolara ulaştığı daha geniş bir piyasa rallisinin ortasında sıçradı. Ayrıca, LUNC, 1000LUNC ve USTC pozisyonları son 24 saat içinde likide edilerek tokenlara yukarı yönlü bir ivme kazandırıldı.

Son 24 saatte LUNC fiyatı %10 artarak bu ay içinde %45 yükseldi. Şu anda 0,000143 dolar seviyesinden işlem görüyor. En yüksek ve en düşük fiyatları sırasıyla 0,000114 dolar ve 0,000155 dolar oldu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %245 artarak trader’lar arasında yüksek bir ilgiye işaret ediyor.

Diğer yandan, USTC fiyatı bir ay içinde %42 yükseldikten sonra son 24 saatte %1 düşüş yaşadı. Şu anda 0,0365 dolar seviyesinden işlem görüyor. İşlem hacmi son 24 saatte %58 artarak trader’ların ilgisini çekti.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?