Eylül 5, 2023

Terra Classic’te Kritik Yükseltme Öncesinde İşlem Hacimlerinde Büyük Artış: LUNC İçin Sırada Ne Var?


Terra Classic topluluğu, geliştirici L1 Task Force’un blok zincirine önemli değişiklikler getirecek v2.2.1 çekirdek yükseltme önerisini oyluyor. Ekosistem token’ları LUNC, LUNA ve USTC, önemli tekliflerin geçmesi ve v2.2.1 çekirdek yükseltmesinin yönetişim oylaması için hazır olması nedeniyle büyük işlem hacimleri kaydetti.

Terra Classic v2.2.1 Çekirdek Yükseltme Teklifi

L1 Terra Classic Task Force (L1TF) geliştiricisi Vinh Nguyen, v2.2.1 çekirdek yükseltmesinin oylamaya sunulduğunu X üzerinden duyurdu. Oylama kabul edilirse, L1TF geliştirici ekibi zinciri 12 Eylül’de 14:15 UTC’de tahmin edilen 14,514,000 blok yüksekliğinde yükseltecek.

L1TF daha önce ekibin testnet yükseltmesini başarıyla tamamladığını ve bildirilen tüm sorunların artık giderildiğini bildirmişti. Ana ağ yükseltmesini planlamadan önce birkaç doğrulayıcı rebel-2 test ağına katıldı. Ayrıca, Terra Classic topluluğu tarafından teklifin onaylanmasının ardından tüm düğümler ve doğrulayıcılar en son sürümle güncelleme yapmalıdır.

İlk oylama, topluluğun %99,65 “Evet” oyu ile öneriyi desteklediğini gösteriyor. Ancak, son yükseltme Astroport gibi ağdaki dApp’leri ve projeleri etkilediği için bazıları teklife karşı çıkıyor.

Tüm doğrulayıcılar teklifi desteklerken, JESUSisLORD, StakeBin, Lunanauts ve Hexxagon “Evet” oyu veren en iyi doğrulayıcılar arasında yer aldı.

Yükseltme, cosmos SDK yükseltmesi, CometBFT’ye tendermint geçişi, v6’ya IBC-go ve wasmd dahil olmak üzere birçok önemli özellik sunuyor. Yükseltme ayrıca, yanık vergisinin dağıtım modülüne bölünmesi de dahil olmak üzere daha önce yönetişim oylamasından geçen önemli değişiklikleri de uygulamaktadır.

LUNC ve LUNA Büyük İşlem Hacimleri Kaydediyor

Terra ekosistem token’ları son 24 saat içinde muazzam işlem hacimleri kaydetti. LUNC ve LUNA’da hacimler sırasıyla %300 ve %1900 oranında artış gösterdi. Fiyatlar da yukarı yönlü ivme gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNC fiyatı son 24 saatte %2 arttı. Fiyat şu anda 0,000060 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,0000591 dolar ve 0,0000635 dolar.

Bu arada, LUNA fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6 artarak 0,41 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek değerleri sırasıyla 0,391 ve 0,474 dolar.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?