Şubat 26, 2024

Terra Classic’te Dev Yakım Teklifi Resmen Kabul Edildi: İşte Fiyatın Tepkisi!

Terra Classic topluluğu 800 milyon USTC’nin yakılması önerisini onayladı. Ek olarak uzun tartışmaların ardından bu yakım işlemine devam etme kararı aldı. USTC’nin fiyatı bugün %25 arttı. Ancak son birkaç saat içinde bazı kazanımlarını geri verdi.

Terra Classic Topluluğu 800 Milyon Dolarlık Yakım Teklifini Kabul Etti

Sözleşme Taşıma Yoluyla 800 Milyon USTC Yakma teklifi, Risk Limanı (önceki adıyla Ozon Protokolü) multisig cüzdanından yaklaşık 32 milyon dolar değerindeki 800 milyon USTC’nin yakılmasını onaylayarak “geçme eşiği”ni başarıyla aştı.

Topluluk, teklifin 11832 numaralı teklif uyarınca kara listeye alınması ve 11660 ve 11710 numaralı teklifler uyarınca Risk Limanı cüzdanında 800 milyon USTC’nin yakılmasının en iyi yol olduğunu düşündüğü için teklife geniş katılım oldu. Öneri, %41 “Evet”, %33 “Çekimser”, %18 “Hayır” ve %8 “Veto ile Hayır” oyu alarak geçti.

Oylamaya katılan 58 doğrulayıcıdan 42’si öneriyi destekledi. 11’i “Çekimser”, %1’i “Hayır” ve %4’ü “Veto ile Hayır” oyu verdi. En iyi doğrulayıcı olan Allnodes, “Çekimser” oy kullandı ve bu, topluluğun 800 milyon LUNC yakma işlemine devam etmesini sağladı.

Daha önce bildirildiği gibi, kod, 800 milyonu multisig sözleşmesinden veya Risk Limanı cüzdanından bir sözleşme taşıma teklifi yoluyla yeni bir kod sürümüne taşımak için kullanılacak. Geçiş işleyicisi, yakma işlemini otomatik olarak gerçekleştirmek için gerekli vergileri otomatik olarak işleyecektir. Eski Joint L1 Task Force (L1TF) geliştiricisi Fragwuerdig, bu metodolojinin blok zincirinin durumunu değiştirmeyeceğini iddia etti.

USTC Fiyat Rallisi

Son 24 saat içinde USTC’nin fiyatı %25’lik bir arttı. Bu nedenle en düşük seviyesi olan 0,0320 dolardan 0,0410 dolara yükseldi. Ancak, fiyat şu anda 0,0368 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu son ralli, Aralık ayındaki 0,060 dolar seviyesini yeniden kazanma konusundaki güveni yeniledi.

LUNC’un fiyatı son 24 saatte %2 arttı ve fiyat 0,000124 dolardan işlem gördü. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,000122 dolar ve 0,000133 dolar oldu. Ayrıca, trader’ların yeni uzun pozisyonlar alması nedeniyle işlem hacmi son 24 saatte %200 arttı.

Bununla birlikte LUNC için yeşil destek bandının üzerinde tutunmak, boğaların kontrolü ele geçirmesine izin verdiği için son derece önemlidir. LUNC’de 0,0002 dolarlık direnç, 0,00014 dolara doğru daha fazla yükseliş için kilit önem taşımaktadır.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?