Ocak 28, 2024

Terra Classic Yakım Oranları Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı: Fiyat Ne Tepki Verdi?

Terra Classic token yakım kampanyası 13 Mayıs 2022’den bu yana devasa rakamlara ulaşarak 95,19 milyar token’ı yok etti. Bu, gelişme çok önemli bir kilometre taşınına işaret etmektedir.

Bu arada, Terra girişimlerini destekleyen Binance, de çok fazla sayıda LUNC coin’i yok ederek bu gelişmeye büyük ölçüde katkıda bulundu.

Terra Classic Yakımları Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

Son veriler, Terra‘nın token yakımının 95 milyarı aştığını gösteriyor. Bu gelişme topluluğun, doğrulayıcıların, projelerin ve kripto para borsalarının taahhüdünü doğruladığını gösteriyor. Örneğin, Terra takipçileri haftalık 600 milyon token imha ederek Kasım 2023’ten bu yana önemli bir sıçrama gerçekleştirdi.

Binance borsası, aylık milyarlarca tokenı yakım cüzdanına aktararak toplam imha edilen LUNC’un %51’inden fazlasını yakmıştır. Önde gelen ticaret platformu gas, bugüne kadar yaklaşık 50 milyar coin yaktı.

LUNC‘un dolaşımdaki arzı 5,79 trilyon iken, toplam varlık arzı 6,82 trilyon dolardır. Bu da varlık yakma kampanyasının, beklenen Binance yakma işleminden sonra bile devam edeceği anlamına geliyor. Bu arada, topluluk yakma oranını artırmak için fonlama, zincir geliştirme ve yardımcı program üzerinde çalışmalıdır.

Terra topluluğu, ekosistemin iyileşmesini desteklemek için atıl USTC varlıklarının yakılmasını önerdi.

LUNC & USTC Fiyat Görünümü

LUNC ve USTC, fiyatların önceki gün önemli ölçüde artması nedeniyle bir toparlanma modu sergiledi. İlki 24 saatlik grafiğinde %7’nin üzerinde değer kazanarak 0,0001012 dolar seviyelerine ulaştı. Ayrıca, USTC bu yayın sırasında günlük en düşük seviyesi olan 0,02508 dolardan 0,02657 dolara sıçradı.

terra classic fiyat grafiği

Aylık vade dolumu ve geçtiğimiz gün içinde gerçekleşen önemli şort likidasyonu yukarı yönlü ivmeye katkıda bulundu. Ayrıca, günlük işlem hacmindeki büyük artışlar kripto trader’ları arasındaki etkileyici ilgiyi yansıtıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?