Şubat 12, 2024

Terra Classic Topluluğundan İki Kritik Oylama: Beklenen Toparlanma Yakın Mı?

Terra Classic yakımları etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor. Topluluk, blok zincirinin faydalarını, birlikte çalışabilirliği ve güvenliği artırmak için zincirde çeşitli gelişmeler arıyor. Bu süreçte, LUNC’un tekrar canlanması ve USTC’nin 1 dolara geri dönmesi için yoğun bir çaba harcanıyor.

Terra Classic Topluluğu Alt KYC Önerilerini Oyladı

KYC teklifi 12033 için takip teklifleri, şu anda Station cüzdanında oylamaya sunulmuştur. Metin önerileri 12058 ve 12059, Terra Classic zincirindeki büyük işler için topluluk harcaması isteyen tüm L1 geliştiricileri için KYC sağlayıcılarını belirlemeyi ve KYC olmadan zincire yapılan katkılar hakkında daha fazla gereksinim belirlemeyi amaçlamaktadır. Bu teklifler kapsamında Certik, tanınmış bir KYC sağlayıcısı olarak eklenmektedir, ancak ayrıntılar açıklanmayacak ve yalnızca yasal anlaşmazlıklar durumunda ortaya çıkacaktır.

İlk oylama sırasında, teklif %65’in üzerinde lehte oy alırken, %34’ü veto eden “Hayır” oylarıyla birlikte bazı “Hayır” ve “Çekimser” oylar aldı. Interstellar Lounge, son zamanlardaki çelişkili inançlar nedeniyle “Veto ile Hayır” oyu verdi. JesusIsLord, StakeBin ve LUNC Development Fund dahil olmak üzere 13 onaylayıcı önergeyi desteklemiştir.

Öneri 12059, küçük kodlar veya hata düzeltmeleri üzerinde çalışan geliştiricilerin endişelerini gidermeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, Terra Classic geliştirmelerine gönüllü olarak katkıda bulunan doğrulayıcıları da kapsamaktadır.

SolidVote Lunc Validator, “KYC tarafının incelemesinden sonra ve kodun birleştirilmesi üzerine KYC tarafının kendilerine aktarılacak kod için sorumluluğu kabul etmesi koşuluyla, bireylere/ekiplere onaylı sağlayıcılardan biriyle KYC’yi tamamlamış bir taraf aracılığıyla koda katkıda bulunma izni verilecektir” şeklinde belirtti.

Bazı topluluk üyeleri, gönüllü geliştiriciler için KYC’nin tüm maliyetini karşılayacak katkı fikirlerini paylaştı. Teklife göre bu, somut iletişimlerle X üzerinde gerçekleştirilebilir.

İlk oylama sırasında %33 “Hayır”, %33 “Veto ile Hayır” ve %1 “Çekimser” oy ile %33 lehte oy aldı. StakeBin, LUNC Geliştirme Fonu ve Lunanauts dahil 11 onaylayıcı lehte oy kullandı. JesusIsLord ve Interstellar Lounge öneriye karşı çıktı.

LUNC ve USTC Fiyatları Geri Çekildi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNC fiyatı, son 24 saat içinde kâr rezervasyonunun ortasında geçen haftanın tüm kazançlarını sildi. Fiyat şu anda 0,0001127 dolar seviyesinde işlem görüyor. En düşük ve en yüksek fiyatlar sırasıyla 0,0001116 ve 0,0001188 dolar olarak kaydedildi. Bununla birlikte, işlem hacmi son 24 saat içinde %40 azalarak yatırımcıların düşük ilgisine işaret ediyor.

Ancak, LUNC fiyatı yükselen bir kanalda hareket ettiği için toparlanması muhtemeldir. Son analizler, Terra Classic’in konsolidasyon sürecinde olduğunu ve 0,0002 dolarlık nihai çıkışa ulaşmadan önce bir sıkışma yaşadığını öngörüyor.

Öte yandan, USTC fiyatı da %5 düşüş kaydetti. Şu anda 0.0256 dolar seviyesinden işlem görüyor. En düşük ve en yüksek seviyeler sırasıyla 0.0252 ve 0.0268 dolar olarak belirlendi. İşlem hacmi de %35 oranında düşüş gösterdi.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?