Terra Classic Topluluğundan Geliştiricilere Eleştiri: İşler İstenildiği Gibi Gitmiyor!


Terra Classic çekirdek geliştiricisi Joint L1 Task Force (L1TF), ağ için 4. çeyrek geliştirme ve bakım planına ilişkin ayrıntıları yayınladı. Topluluk ise L1TF’yi 4. çeyreğe yönelik yaklaşımları ve teknik sorunlar nedeniyle 3. çeyrekte Dapp’leri ve projeleri etkileyen yükseltmeler nedeniyle eleştirmeye devam ediyor. Ancak gelen açıklamada, L1TF’in 4. çeyrekte ücretsiz çalışmayı planladığı bilgisi de yer alıyor.

Geliştirici Vinh Nguyen 17 Eylül’de yayınladığı bir yazıda 4. çeyrek teklifini açıkladı. Beklenmedik bir şekilde, ekip yalnızca bakım, teknik sorunları çözme ve iyileştirme önerilerini uygulama üzerinde çalışmayı planlıyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ekipte şu anda sadece üç geliştirici Vinh, Gevik ve Inon Man bulunuyor.

Herhangi bir yükseltme veya büyük gelişme olmaması Terra Classic topluluğunun eleştirilerine neden oldu. Topluluk üyeleri L1TF’nin ücretsiz çalışmasını takdir ederken, 4. çeyrek teklifine tamamen katılmıyorlar. Dahası, topluluk ekibin eksik olduğuna ve yeni geliştiricilere veya mevcut olanların değiştirilmesine ihtiyaç duyduğuna inanıyor.

Ortak L1 Görev Gücü, ağı 12 Eylül 2023’te çekirdek v2.2.1’e başarıyla yükseltti. Ancak, bakım için özel zaman gerektirecek önceki birçok yükseltmeden biriken teknik borçları fark ettik. Hızlı bir şekilde parite elde etmek için, hız için katman 2 uyumluluğunu takas ettik, bu da birçok bozuk DApp ve Araçla sonuçlandı.

Geliştiriciler, istikrarlı bir Katman 1 altyapısı ve kullanımı kolay Terra Classic akıllı sözleşme geliştirme kütüphaneleri önermeye devam ediyor. Ekip çoğunlukla L1 teknik sorunlarını gidermek, ağ üzerindeki önemli DApp’leri güncellemek ve diğer altyapı ekipleriyle işbirliği yapmak için çalışmaya odaklanacak.

Buna ek olarak, L1TF, bir iyileştirme önerisinin tehlikeli olması ve uygulanamaması durumunda bir rapor yayınlayacaktır. Ekip yalnızca bu L1 önerilerine bağlı kalacaktır. Q4 için toplam bütçe 9000 dolar, yani 160 milyon LUNC. Ekip çeyrek boyunca gönüllü olmayı planladığından, toplam maliyet yalnızca üç ay boyunca isteğe bağlı bilgi işlem maliyetlerini içerir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?