Eylül 20, 2023

Terra Classic Topluluğundan Binance Teklifi: “Kritik Oylama Başladı!”


Terra Classic topluluğu, Binance borsasının yakma mekanizmasında LUNC ile birlikte USTC’yi de yakmasını talep etmişti. Topluluk, Binance’in USTC’yi yakmasının Quant ekibinin USTC repeg çabalarını hızlandırmaya yardımcı olacağına ve ayrıca LUNC’nin değerini artıracağına inanıyor.

11785 sayılı “Binance’ten USTC Yakmaya Başlamasını İsteme” önerisi Terra Classic topluluğu tarafından resmen kabul edildi. Geliştiricilerin ve önemli topluluk üyelerinin çeşitli çabalarına rağmen doğrulayıcıların oylama katılımı hala düşük olması dikkat çekti.

Teklif %42,85 oranında “Evet” oyu alarak toplulutan destek almayı başardı. Ayrıca %9.62 “Hayır” ve %0.14 “Veto ile Hayır” oyu almıştır. Çekimser oyların oranı %47,39’dur çünkü en üst düzey doğrulayıcı Allnodes oylamada çekimser kalmaya karar verdi.

HappyCattyCrypto, 1maxfee, JESUSisLORD, StakeBin ve Lunanauts gibi 19 onaylayıcı teklifi destekledi. TMOM dahil 4 doğrulayıcı ise teklife karşı çıktı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere topluluk, Binance‘ten aylık USTC yakmaya başlamasını istemeyi amaçlıyor. Binance şu anda aylık yakma mekanizmasında %50 LUNC yakıyor ve topluluk kalan %50 ile aylık USTC yakmaya başlamak istiyor.

Binance USTC’yi yakmayı kabul ederse, Terra Classic topluluğunun USTC’yi 1 dolara repeg etmesine yardımcı olması mümkün. Binance en büyük LUNC yakıcısı oldu ve yaklaşık 38 milyar yakım gerçekleştirdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?