Eylül 2, 2023

Terra Classic Topluluğunda Yeni Öneri Tartışılıyor: Doğrulayıcılar İkiye Bölündü!


Son güncellenme : 02.09.2023 - 19:48

Terra Classic topluluğu şu anda oylama gücüne dayalı olarak doğrulayıcılar için dinamik minimum komisyonlar getirme önerisini tartışıyor. Teklif, merkeziyetsiz yapıyı geliştirmeyi ve ağın merkezileşme sorunları nedeniyle olası güvenlik açıklarına karşı korumayı amaçlamakta. Üst düzey doğrulayıcılar öneriyi desteklediklerini ifade ederek olumlu bir görünüm yarattılar.

Bu hafta başında sunulan 11738 sayılı “Oylama Gücüne Dayalı Dinamik Asgari Komisyon” önerisi en iyi doğrulayıcılardan destek aldı. StrathCole ve HappyCattyCrypto tarafından sunulan teklif, Terra Classic ağında devam eden merkezi oylama sorununa dikkat çekti. Şu anda 3-4 arasında bir Nakamoto endeksine sahip.

Topluluk, zincirdeki doğrulayıcıları artırmak ve doğrulayıcıları ödüllendirmek için %5 minimum komisyon önerisini onayladı. Ayrıca, yönetişim oylamasını daha merkezi olmayan bir hale getirmektedir. Bununla birlikte, üst düzey doğrulayıcılar oylama güçlerini daha da pekiştirerek eskisinden daha yüksek bir merkezileşmeye yol açmıştır.

Teklif şu ana kadar %77 oranında “Evet” oyu almış olsa da henüz yeterli çoğunluğu sağlamaktan uzak. Ayrıca %9 “Çekimser” ve %14 “Hayır” oyu da bulunuyor. Teklif için son başvuru tarihi 5 Eylül olarak belirlendi.

Doğrulayıcılar, Allnodes’un %16,90 oy gücüyle öneriyi desteklediğini gösteriyor. Teklifi destekleyen diğer doğrulayıcılar arasında T.MOM, StakeBin, Lunanauts, Hexxagon bulunuyor. Öte yandan JESUSisLORD, SolidVote ve MoonRunners yönetişim oylamasında “Hayır” oyu kullandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere teklif kabul edilirse, daha az oy gücüne sahip onaylayıcılar daha cazip bir komisyon talep edebilir ve daha geniş bir temsilci yelpazesine sahip olabilir. Bu uygulama için zincir güncellemesi sırasında, tüm onaylayıcıların maksimum komisyon ayarı %20’ye yükseltilecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Adem

    Yahu bu doğrulayıcıların derdi ne anlamıyorum. Bunlar Lunc un iyi olmasını mı istemiyor. Zaten el birliği ile bu coini mağmaya kadar indirdiniz. Arkadaş biri çıksın da söylesin. Bu adamlar neyi oy luyor ki neye itirazlar yapılıyor ve neden? Lütfen bu konu ile ilgili de açıklamalı bir bilgi verin de bizde öğrenelim.

    Cevap Yazın