Ağustos 29, 2023

Terra Classic Topluluğu Gergin: 5 Milyar LUNC Riski Var!


Terra Classic topluluğu bir süredir oldukça hareketli günler geçiriyor. Yatırımcılar 5 milyar LUNC’nin stake edilmemiş halde olduğunu tespit etti. Bu da büyük bir paniği beraberinde getirdi.

Bu miktar ilk aşamada yüksek bir miktar gibi görünse de 5,86 trilyon LUNC’lik dolaşım arzının yalnızca %0,1’ine karşılık gelmektedir. Diğer tüm kripto para birimleri arasında dolaşımdaki en yüksek arzlardan biri. Mevcut değişim hacmi göz önüne alındığında, fiyat üzerinde anlamlı bir etkisi olmaması gerekiyor.

Eski adı Terra olan Terra Classic, 2022 yılında LUNC (eski adıyla LUNA) tabanlı stabilcoin UST’nin çöküşüyle büyük bir kriz yaşadı. Sadece birkaç gün içinde LUNC 76 dolardan 0,0001147 dolara kadar düştü.

Dahası, çöküşün ardından, Do Kwon ve Luna Foundation Group (LFG) tarafından kontrol edilen Terra DAO, trilyonlarca daha fazla token basma kararlarını onayladı ve Eylül 2022’de fiyatı 0,000004123 dolara kadar gerileyerek tarihi bir çöküş yaşadı. Piyasa, Terra Classic ekosistemindeki değer algılarına göre büyük arz artışını fiyatlandırıyordu.

Şu anda Terra Classic, DeFi üzerinde yaklaşık 1,57 milyon dolarlık kilitlenmiş toplam varlığa (TVL) sahiptir, ancak CoinMarketCap Endeksine göre LUNC, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında değerlenmeye devam etmektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?