Eylül 27, 2023

Terra Classic Fiyat Hareketiyle Bir Anda Dikkatleri Üzerine Çekti: LUNC İçin Sırada Ne Var?


Geçtiğimiz hafta Terra Classic ekosistemi altcoin piyasasını kasıp kavurdu. Hem LUNA hem de LUNC kayda değer artışlar yaşadı. Bu altcoinler art arda birkaç direnç seviyesini kırarak alım ilgisinde bir geri dönüşe işaret ederken, yatırımcılar daha da yükselişe geçti. Ancak, Terra Luna Classic ve LUNA yeni zirvelere ulaşırken, bazı kısa vadeli trader’lar kazançlarını nakde çevirmek ve güvence altına almak için bir şans arıyor.

LUNC’un Teklifi Yükselişi Hızlandırıyor

Terra Classic topluluğu, asgari bir doğrulayıcı komisyonu belirlemek ve teknik geliştirmeler uygulamak için bir soft fork üzerinde oylama yapıyor. Bu, spam’ı caydırmak için minimum depozitoyu 5 milyon LUNC’a yükseltme önerisini takip ediyor. Yeni fork ihtiyacı, bir yükseltme sırasında doğrulayıcı komisyonunun yanlışlıkla %0 olarak ayarlanmasının ardından ortaya çıktı.

Till Ziegler, basit bir yönetişim önerisi üzerinden soft forku savundu. Daha sonra blockchain mühendisi Vinh, %5 komisyonu ve diğer yükseltmeleri kapsayan v2.2.2 soft fork’u önerdi. Oylama 3 Ekim 2023’te sona erecek ve şu anda oybirliğiyle %1,64 “Evet” oy oranına sahip. Daha önce LUNC topluluğu tüm Terra Classic USD (USTC) basım faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Bu gelişmelerin ardından, LUNA ve LUNC fiyatları, piyasada başarılı bir şekilde alım ilgisi yarattıkları için şu anda sert bir şekilde pompalanıyor.

Zincir içi veriler, LUNC için kısa likidasyonda bugün 20 bin doları aşan bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, LUNC’un Açık Faizi 1 milyon dolar artarak artan ticari faaliyete işaret ediyor. Yine de, uzun-kısa oranının 0,67’ye düşmesiyle birlikte, aşağı yönlü bir düzeltme olası görünüyor.

Tersine, LUNA 300 bin dolara yakın bir düşüş likidasyonu yaşadı. Açık Faizi sadece iki gün içinde 16 milyon dolar artarak direnç noktalarına yakın fiyat dalgalanmalarının arttığına işaret etti. Bununla birlikte, alıcılar kârlarını ayırmaya devam ettikçe LUNA da küçük bir düşüş düzeltmesi görüyor.

LUNC Fiyatı için Sırada Ne Var?

Son yedi gün içinde Terra Luna’nın fiyatı %37, LUNC’un fiyatı ise %15,6 oranında arttı. Bu da Terra ekosisteminde patlayıcı bir ivme olduğunu gösterdi. 4 saatlik fiyat grafiği incelendiğinde, alıcılar 0,000061 dolardaki üçgen formasyon kapanışından yararlanmakta. Dahası LUNC fiyatı 0,000065 dolarlık önemli direncin üzerine çıktı. Yazım itibariyle, LUNC fiyatı dünkü orandan %9,5’in üzerinde artarak 0,0000658 dolardan işlem görüyor.

Şu anda ayılar, 0,000067 dolarlık bir direncin ardından trendi tersine çevirmeyi hedefliyor. İlk aşağı yönlü destek 0,000064 dolar seviyesinde. Bu seviyeden bir toparlanma, tıpkı LUNC’un daha önce 0,00006 dolarlık bir kırılmayla başlattığı gibi, menzile bağlı ticarette bir devam anlamına gelecektir. Bu, boğaların 0,000072 dolar fiyat noktasını hedeflemesine yol açması mümkün.

Düşüş tarafında, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, yükseliş momentumunun azaldığına işaret edecektir. LUNC fiyatının önce 0,000058 dolar kriterine yaklaşması mümkün. Ardından 0,000055 dolar desteğine potansiyel bir iniş olması mümkün. RSI seviyesi aşırı alım bölgesinden düşerken, kısa vadeli trader’lar muhtemelen çıkış yapacak ve daha fazla aşağı yönlü baskı yaratacaktır.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?