Terra Classic Fiyat Analizi: Yatırımcılar Fiyatı Düşen Altcoin’e Akın Ediyor, İşte Detaylar!


Popüler altcoin Terra Classic stake ekosisteminde kayda değer bir geri dönüş yaşayarak kripto piyasasının düşüşüne meydan okudu. Staking oranı yatırımcı güveninin önemli bir göstergesidir. Bu bağlamda staking oranı istikrarlı bir şekilde %15’e doğru tırmanıyor. Bu nedenle de kripto piyasasına hakim olan düşüş eğilimine rağmen potansiyel bir geri dönüşün sinyalini veriyor demek mümkün.

Staking, Piyasa Gerilemesinde Sağlam Duruyor

LUNC kısa bir süre önce, bir hafta içinde değerinin %22’sinden fazlasını kaybetti. Bu nedenle ciddi bir fiyat düzeltmesi yaşadı. LUNC, 2024’e girerken zaten düşüş yolundaydı. Bu bağlamda  3 Ocak’taki yaşadığı ciddi düşüş bunu daha çok körükledi.

Bu düşüş başlangıçta bir belirsizlik dalgasını tetikledi. Bu nednele  LUNC sahipleri stake ettikleri toke’ları ellerinden çıkararak LUNC stake oranını yaklaşık %14’e düşürdü.

Öte yandan, satış baskısı hızla azaldı ve Terra Classic topluluğunun direncini ve projenin potansiyeline olan kalıcı inancını gösteren yeniden stake etme faaliyetinde hızlı bir artış yaşandı.

Kripto piyasası hala düşüş eğilimleriyle mücadele ediyor. Ancak, bunlara reğmen LUNC’un toparlanma aşamasına girmesi mümkün.

Son 24 saat içinde altcoin %2,85’lik fiyat düşüşü yaşadı. Ancak önceki kayıplara kıyasla önemli ölçüde daha hafif oldu. LUNC şu anda 0,00009293 dolardan işlem görüyor. Bu istikrarın, LUNC geri dönmeye hazırlanıyor olabileceğinin bir göstergesidir demek mümkün.

Teknik Göstergeler Potansiyel Yükseliş Yörüngesine İşaret Ediyor

Kripto piyasasının geleceği belirsizliğini koruyor. Öte yandan LUNC’un teknik göstergeleri token’ın potansiyel yörüngesine ilişkin tahminler sunuyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) analizi, boğalar ve ayılar arasında yakın bir çekişmeye işaret ediyor. Bu da alım ve satım baskıları arasında dengeleyici bir hareket olduğunu anlamına geliyor. Bunlara ek olarak bir analist de yakın zamanda Elliott Dalga Teorisine işaret ederek LUNC’ın yakında yükseleceğini öngörüyor.

Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI), token fiyatını yukarı doğru itebilecek potansiyel bir satın alma baskısı akışına işaret ediyor. Bununla birlikte, Chaikin Para Akışı (CMF) düşüş bölgesinde kalmaya devam ediyor ve yatırımcıların dengeli bir yaklaşım benimsemeleri gerekiyor.

Terra Classic için Bir Umut Işığı mı Doğdu

Stake oranının yeniden canlanması ve olumlu teknik göstergeler LUNC‘un sahip olduğu potansiyeli göstermektedir. Dış piyasa güçleri hala dalgalanma yaratabilirken, Terra Classic topluluğunun gösterdiği direnç ve son toparlanma işaretleri, LUNC’un yeniden canlanma yolunda iyi bir yolda olabileceğini gösteriyor.

Terraform Labs tarafından yapılan son iflas başvurusu bazı yatırımcıları korkuttu. Ancak, LUNC için hala iyileşme şansı olduğuna yönelik hissiyatlar devam ediyor.

Kaynak : Times Tabloid

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.