Eylül 19, 2023

Terra Classic Eski Günlerine Dönebilir mi? Topluluk Üyesinden İlginç Teklif


Terra Classic topluluğunun üyesi Rex, LUNC’nin 1 dolara dönmesini sağlayabilecek bazı önerileri tartıştığı bir paylaşım yaptı.

Geçtiğimiz Mayıs ayındaki Terra çöküşünden bu yana, topluluk USTC’yi yeniden 1 dolara sabitlemek ve LUNC fiyatını 1 doların üzerine çıkarmak için çeşitli girişimlerde bulundu. Ancak bu önerilerin verimli olmadığı kanıtlandı. Bu amaçla Rex, LUNC’nin 1 doları yeniden kazanmasına yardımcı olacak önerileri özetledi.

Rex, ağın büyümesini teşvik etmenin LUNC fiyat artışına katkıda bulunacağını açıkladı. Ağın son zamanlarda geliştiricilerin ilgisini çektiğini açıkladı.

Rex, Terra Classic ağı için yeni kodların, Terra’nın ilk başladığı zamanki gibi serbestçe kullanılabilirse, daha fazla dApp oluşturucu ağa yönelmesine yardımcı olacaktır.

Ağ ayrıca, geçerli yakım vergisini ödememek için dApp cüzdanlarını beyaz listeye almalarına izin vererek builder’ları da çekmede başarılı olabilir. Ancak Rex, topluluğun inisiyatif almaları için inşaatçıları desteklemesi gerektiğinin altını çizdi.

Önceki tekliflerin bir parçası olarak Terra Classic topluluğu USTC ve LUNC jetonlarını yakıyor. Taraftarlar yakma kampanyasını savunurken, Rex bunun en iyi eylem olmayabileceğini düşünenlerden.

Şu anda dolaşımda 9,78 milyar USTC bulunuyor. Rex’e göre USTC fiyatının 1 dolara ulaşabilmesi için milyarlarca doların yakılması gerekiyor. Ancak bunun gerçekleşme olasılığı biraz düşük.

Şu anda USTC’yi yeniden sabitlemek için bir teklif oylanıyor. Teklif, USTC’nin fiyatını 0,01248553 dolardan 1 dolara çıkarmayı amaçlamaktadır. Bu gerçekleşirse, USTC’nin piyasa değeri 9,78 milyar dolara yükselecek.

Rex, doğrudan bir re-peg yerine, Terra Classic topluluğunun bir ters bölünme mekanizması benimsemesini tavsiye ediyor. Bu mekanizma, USTC stabilcoin’in piyasa değerini artırmadan yeniden değerlenmesini sağlayacaktır.

Bunun anlamı, elinizde 100 dolar değerinde USTC tutuyorsanız (mevcut fiyatla 8,012.82 adet), yeniden takas sırasında 100 dolar değerinde USTC alacaksınız (1 USTC’ye 1 dolar).

Bu ters bölünme modeli USTC’nin piyasa değerini 9,78 milyar dolara çıkarmak yerine 97,8 milyon dolara tutacaktır. USTC sahipleri, varlığın fiyatını 0,01248551 dolardan 1 dolara çıkaracak olan 80 kat büyümeyi de kaybedecek.

USTC yeniden sabitlendikten sonra Rex, USTC’nin yakılmasının LUNC’un fiyatının yükselmesine yardımcı olabileceğine inanıyor. Bu, Terra Classic havuzunun değerinde bir artışa yol açacak ve daha fazla stake ödülünü de beraberinde getirecektir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?