Eylül 1, 2023

Terra Classic Ekibinin Kritik Teklifi Resmen Kabul Edildi: LUNC 1 Dolara Mı?


USTC Quant ekibine Ağustos ayı için fon sağlamak üzere topluluk havuzu harcama önerisi Terra Classic topluluğu tarafından resmen kabul edildi. Teklif, Terra Station cüzdan sorunları nedeniyle başlangıçta minimum oy alamamasının ardından USTC repeg ekibi tarafından yeniden sunuldu.

Terra Classic Topluluğu Kilit Önergeyi Kabul Etti

11730 numaralı “USTC / Stable Algo Quant Team” önerisi, Terra topluluğunun öneriyi onaylamasıyla resmen kabul edildi. Station cüzdanı günlerce kapalı kaldıktan sonra canlı ve çalışır durumda olduğu için teklif bu kez uygun doğrulayıcı oylama katılımını aldı.

Teklif %50 “Evet” oyu alarak “geçme eşiğini” aştı. Ayrıca, teklif %8 “Hayır” ve %7 “Veto ile Hayır” oyu aldı. En büyük oy gücüne sahip doğrulayıcı Allnodes “Çekimser” oy kullanarak %35 oy almıştır.

Toplamda 50 doğrulayıcı yönetişim oylamasına katılmış ve 35 doğrulayıcı teklifi desteklemiştir. Bunlar arasında DFLunc, Stakely, 1maxfee, TerraCVita, LUNC DAO ve StakeBin bulunmaktadır.

Teklif daha önce topluluk tarafından yönetişim oylaması yoluyla reddedilmişti. Ancak USTC Quant ekibi üyeleri, teklifin sonucunu değiştirdikleri için bazı doğrulayıcıları suçladı. Bir doğrulayıcı, USTC repeg ekibine komisyonlar aracılığıyla çalışmaları için fon sağladığını duyurdu.

USTC repeg ekibi, herhangi bir ek finansman olmadan yakmak için “zombi USTC” kaynaklarını belirlemeyi planlıyor.

LUNC ve USTC Fiyatları Yine Düştü

ABD SEC’in 7 Bitcoin ETF’sinin tamamına ilişkin kararını ertelemesinin ardından kripto piyasasının genelinde bir satış dalgası görüldü. LUNC ve USTC fiyatları da önemli ölçüde düştü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNC fiyatı şu anda son 24 saatte %3 ve bir ayda %22 düşüşle 0,000061 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,0000612 ve 0,0000644 dolar.

Bu arada, USTC fiyatı da son 24 saatte %5 düştü. Fiyat şu anda 0,011 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, işlem hacmi son 24 saatte %150 arttı.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?