Ocak 17, 2023

Terra Classic 1 Dolara Ulaşabilir Mi? Popüler İsim Açıkladı

Terra Classic topluluğunun önde gelen üyelerinden ve Zaradar takma adıyla bilinen Tobias Andersen, geçtiğimiz günlerde Terra Classic (LUNC) ve Terra’nın (LUNA) bir arada var olabileceğini söyledi. Zaradar bunun birkaç yolunu anlattı. Zaradar’ın yorumları, Terraform Labs yetkilisi Jared’in her iki blok zincirinin de protokol düzeyinde birleşemeyeceğini belirtmesinden sadece üç gün sonra geldi.

Yakın zamanda attığı bir tweet’te, Zaradar her iki varlığın da kendilerine özgü güçlü ve zayıf yönleri olduğunu ve bu nedenle ekosistem içinde farklı amaçlar için kullanılması gerektiğini belirtmişti. Zaradar’ın önerisine göre, her iki varlık da güçlü yönleriyle birbirlerini tamamlayacak şekilde kullanılabilecek.

LUNC ile ilgili olarak Zaradar, varlığın sık ve hızlı işlemler içeren durumlarda kullanılabileceğini belirtti. Bu kullanım alanlarından bazıları Metaverse oyunları için oyun içi para birimleri ve makineden makineye (M2M) ödemelerdir. LUNC’nin işletmeler ve bireyler arasındaki havaleler için kullanılmasını önerdi.

Zaradar, LUNC’nin hızlı ve verimli bir şekilde çözülmesi gereken işlemlerde kullanıldığını görmek istediğini belirtti. Bu, varlığın artan arzı ve yüksek likit pozisyonundan kaynaklanmaktadır.

LUNA Bir Değer Deposu Olarak Hizmet Verebilir

LUNA söz konusu olduğunda Zaradar, varlığın LUNC’den daha düşük arzı nedeniyle önerilen ekosistem için bir servet deposu olarak işlev görebileceğini düşündüğünü belirti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada 127 milyon tokenlık mevcut dolaşım arzı ile LUNA, LUNC’un 5,9 trilyon tokenlık mevcut dolaşım arzının %0,002’sine sahiptir. LUNC’un mevcut arzı göz önüne alındığında Zaradar, varlığın bir değer deposu olarak hizmet edemeyeceğini belirtti.

Bu teklifle ilgili olarak Terraform Labs (TFL) ile temas halinde olup olmadığı sorulduğunda, avukatlarının talep ettiği gibi TFL personeliyle doğrudan konuşmadığını belirtti. Bununla birlikte, başkalarının TFL personeli ile iletişim kurduğunun bilindiğini söyledi.

Zaradar’ın LUNC’un bir değer deposu olduğu iddiasına ilişkin olumsuz düşüncesi, kendisine topluluğun LUNC’u 1 dolara çıkarma hedefinin ulaşılamaz olduğuna inanıp inanmadığını soran birkaç topluluk üyesi arasında endişelere yol açtı. Buna karşılık Zaradar, önerdiği önlemlerin uygulanması halinde varlığın 20 yıl içinde 1 doların üzerinde bir değere sahip olabileceğinin sinyallerini verdi.

“LUNC’un en nihayetinde 1 USD’den daha değerli olacağını düşünüyorum. Bu yüzden kişisel olarak biriktirmeye devam ediyorum…” şeklinde düşüncelerini belirtti.

Bazı destekçiler, Zaradar tarafından önerilen bir arada varoluşun doğasının, ilk birleşme çağrılarında olduğu gibi oldukça belirsiz olduğuna inanıyor. Jared daha önce her iki blok zincirinin de kod düzeyinde birleşemeyeceğini, çünkü bunun imkansız olduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte, “Birleşme” her iki ağın arkasındaki ekipler arasındaki işbirliğini ifade ediyorsa, halihazırda çalışmalarda olduğu için bunun mümkün olduğunu belirtti.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.