Şubat 22, 2023

Tencent Cloud’tan Web3 Adımı: İşte Anlaştıkları Altcoin’ler!

Önde gelen teknoloji şirketi Tencent’e bağlı kuruluş “Tencent Cloud“, Web3 gelişmelerini aktif olarak desteklemek ve küresel topluluğun gelişimini sağlamak için çalışmalar yapacağını duyurdu. Bulut alanında hizmet veren şirket, Web3 ekosistemindeki gelişmeler için Ankr, Avalanche, Scroll ve Sui gibi kripto platformlarıyla ortaklık kurdu.

Tencent Cloud, 22 Şubat’taki resmi duyuruya göre, Web3 ekosisteminin geliştirilmesine yardımcı olacağını, eksiksiz bir blockchain API hizmetleri paketinin yol haritasını açıklayacağını. Buna ek olarak Tencent Cloud Metaverse-in-a-Box ürünlerini piyasaya süreceğini söyledi. Ayrıca, Web3 geliştiricileri için teknik destek sağlayacağını açıkladı.

Tencent Cloud ayrıca tam bir blockchain API hizmetleri paketi oluşturmak için Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr ile bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladı. Şirket, akıllı sözleşmeler platformu Avalanche, açık kaynaklı tamamen EVM uyumlu zk-Rollup oluşturucu Scroll ve yüksek performanslı oyunlar için Layer-1 blockchain Sui ile bir ortaklık imzaladı.

Tencent Cloud’da kıdemli başkan yardımcısı olan Poshu Yeung konuya ilişkin şunları kaydetti.

Fiziksel ve dijital ekonomilerin buluştuğu ve bütünleştiği ‘Sürükleyici Yakınsama’ kavramını ortaya çıkaran yeni bir internet yinelemesi olan Web3 ile bir gelecek görüyoruz.

Tencent Cloud, Web3 Çalışmaları Genişletiyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Tencent, Web3’e teknik destek sağlamak için oyun, ses ve video alanındaki teknik deneyimini kullanacak ve genel olarak daha iyi bir Web3 ekosistemi oluşturmak için endüstri ortaklarıyla birlikte çalışacak.

Singapur’da düzenlenen “Cloud Web3 Build Day” sırasında şirket Cloud Metaverse-in-a-Box ürününü tanıttı. Bu ürün, işletmelere daha fazla güvenlik ve esneklikle hızlı bir şekilde metaverse uygulamaları geliştirme olanağı sunacağını öne sürdü.

Ankr ve Avlanche token’larının fiyatı ise bu gelişme sonrası hareketlendi. Ankr 24 saatte %50 yükselirken Avalanche %2 oranında yükseldi. Ankr’ın Microsoft ile de bir ortaklık kurduğunu belirtmek önemli.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?