Kasım 18, 2020

Tencent, Blockchain Dijital Kimlik Platformu İçin ShareRing ile İş Birliği Yaptı!

Çinli şirketler grubu Tencent Holdings; Covid-19 salgını sırsında uluslararası seyahati kolaylaştırmak adına yeni bir dijital tanımlama sistemi başlatmak için Blockchain şirketi olan ShareRing ile iş birliği yapıyor.

Güney Çin Sabah Post gazetesinin salı günü açıkladığına göre; ShareRing dağıtılmış defter teknolojisini Tencent’in bulut hizmeti ile birleştirerek blok zinciri tabanlı bir dijital kimlik yönetimi platformu sunacak.

ShareRing özellikle Tencent Cloud’un optik karakter tanıma ve yüz tanıma teknolojisini kullanarak ‘’bağımsız kimlik uygulamasını’’ geliştirmeye yardımcı olacak. Uygulama şu andaki haliyle uçak bileti, otel rezervasyonları, araç kiralama ve çeşitli diğer hizmetler için kullanılabilir.

Tencent ve ShareRing yaptıkları ortak bir açıklamada, bu iş birliğinin amacının Güneydoğu Asya ülkelerinin sınırlarını turizme yeniden açması ve Covid 19’un ekonomik darbesinden kurtulmasına yardımcı olmak olduğunu dile getirdi.

S&P Global Derecelendirmeleri bu yıl küresel hava trafiğinde %60 ile %70’lik bir düşüş öngördü. Aynı zamanda seyahat ve turizm sektörü küresel kilitlemelerle kızıştı.

Şirketler platformun 10 üye ülkenin yer aldığı Güneydoğu Asya Uluslar Derneği’ndeki çeşitli hükümet dairelerinden ilgi aldığını belirtti.

Blockchain teknolojisi uzun zamandır dijital tanıma sistemlerinin potansiyel bir değer sürücüsü olarak bilinmektedir. Blockchain’in, dijital kimliklerin daha güvenli bir şekilde yönetilmesini ve saklamasını sağladığı söylenmektedir. Bu durum da sorunsuz seyahat, arka plan kontrolleri, sağlık kaydı toplama ve Müşteri tanı protokollerini kolaylaştırmaya ve kullanmaya olanak tanıyor.

Tencent ilk kez gişe rekortmeni ürün geliştirme çalışmalarına bağlanmadı. Cointelegraph’ın daha önce açıkladığına göre; teknoloji şirketi daha önce Çin’in en eski şarap üreticisi için bir şarap izlenebilirlik platformu kurmuştu. Tencent; WeBank kuruluşu yardımıyla FISCO BCOS adlı bir blok zinciri konsorsiyumunu da desteklemektedir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?