Telekom Devi AT&T’de Kripto Para İle Ödeme Dönemi

0

Amerika Birleşik Devletleri Merkezli en büyük 2 telekom şirketlerinden biri olan AT&T, artık fatura ödemelerinde kripto para ile ödemeleri kabul edeceklerini açıkladı.

150 milyondan fazla müşterisi bulunan şirketin kripto para ile fatura ödemesini aktif etmesi kripto para sektörü için çok büyük bir adım oldu.

BitPay ile anlaşan AT&T, kripto para ile ödeme kabul eden ilk telekom şirketi oldu. AT&T İletişim ve Finans Başkan yardımcısı Kevin Mcdorman konu hakkında açıklama yaptı:

“Müşterilerimiz için hizmetlerimizi iyileştirmenin ve genişletmenin bütün yollarını deniyor. Kripto para sahibi olan müşterilerimizin olduğunu biliyoruz, bizde onlara daha fazla seçenek sunabilmek için kripto para ile ödeme alma işlemlerini başlatmış bulunmaktayız.”

Müşteriler bundan sonra ödemelerinde BitPay’i seçebilecek ve açılan menüden desteklenen kripto para birimleriyle ödemelerini yapabilecekler. BitPay’in şu anda sunduğu kripto para birimleri Bitcoin ve Bitcoin Cash bu ikisinden biriyle müşteriler ödemelerini yapabilecek.

AT&T firmasının bu girişimi kripto para dünyasında büyük ses getirdi, gelecekte bu tarz büyük firmaların kripto para birimleriyle ödeme alması kripto para sektörüne olan güveni arttıracak ve yeni yatırımcıları piyasaya dahil edecek gibi görünüyor.

Kaynak: AT&T

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın