Mayıs 24, 2019

Telekom Devi AT&T’de Kripto Para İle Ödeme Dönemi

Amerika Birleşik Devletleri Merkezli en büyük 2 telekom şirketlerinden biri olan AT&T, artık fatura ödemelerinde kripto para ile ödemeleri kabul edeceklerini açıkladı.

150 milyondan fazla müşterisi bulunan şirketin kripto para ile fatura ödemesini aktif etmesi kripto para sektörü için çok büyük bir adım oldu.

BitPay ile anlaşan AT&T, kripto para ile ödeme kabul eden ilk telekom şirketi oldu. AT&T İletişim ve Finans Başkan yardımcısı Kevin Mcdorman konu hakkında açıklama yaptı:

“Müşterilerimiz için hizmetlerimizi iyileştirmenin ve genişletmenin bütün yollarını deniyor. Kripto para sahibi olan müşterilerimizin olduğunu biliyoruz, bizde onlara daha fazla seçenek sunabilmek için kripto para ile ödeme alma işlemlerini başlatmış bulunmaktayız.”

Müşteriler bundan sonra ödemelerinde BitPay’i seçebilecek ve açılan menüden desteklenen kripto para birimleriyle ödemelerini yapabilecekler. BitPay’in şu anda sunduğu kripto para birimleri Bitcoin ve Bitcoin Cash bu ikisinden biriyle müşteriler ödemelerini yapabilecek.

AT&T firmasının bu girişimi kripto para dünyasında büyük ses getirdi, gelecekte bu tarz büyük firmaların kripto para birimleriyle ödeme alması kripto para sektörüne olan güveni arttıracak ve yeni yatırımcıları piyasaya dahil edecek gibi görünüyor.

Kaynak: AT&T

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?