Ocak 7, 2020

Telegram’dan, TON Yatırımcılarına Kötü Haber!

Telegram, TON projesi için yatırımcıları üzecek bir kararı bildirdi.

Bitcoin’in ortaya çıkmasından beri, Bitcoin benzeri bir çok kripto para da piyasaya çıktı. Bu paraların bazılarının arkasında ise dünyanın en büyük şirketleri yer alıyor. Hal böyle olunca, bu kripto paralar diğerlerinden daha çok ilgi topluyor. Facebook’un Libra’sını ve Telegram’ın Gram’ını bu konuya örnek verebiliriz.

Libra ile alakalı çalışmalar gizlilik ile yürütülürken, Telegram’dan bir bildiri geldi. Telegram yaklaşık olarak 2017 yılında, TON adlı bir blockchain sistemini tanıtmış ve bu sistemin kripto parasını Gram olarak belirlemişti. Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram’ın bu projesi büyük yankı uyandırmıştı. Çünkü bu kripto para, mesajlaşma uygulamasına entegre edildiği takdirde,  büyük bir potansiyele sahip olacaktı.

Fakat Telegram tarafından bildirilen bir haberde, bu blockchain ağının ilk etapta, mesajlaşma uygulaması ile ilişkili olmayacağı açıklanıyor. Bir çok uzmana göre, bu haber TON yatırımcıları için oldukça kötü bir haber. Çünkü yatırımcıların en büyük beklentisi, bu kripto paranın, mesajlaşma uygulaması ile entegre çalışabileceği… Telegram bu kararı, düzenleyici kurumların baskısı neticesinde aldığı düşünülüyor. Telegram bu sorunları çözdüğünde, proje ilk aşamasına dönebilir.

Telegram’dan gelen açıklama ise şu şekilde:

  1. Gram token’ları henüz mevcut değil. TON Blockchain’ini piyasaya sürmeden önce kimse bunları satın alamaz veya satamaz.
  2. Herkes için merkeziyetsiz bir platform oluşturuyoruz. Piyasaya çıktığında Telegram, platformu sürdürmek veya platform için herhangi bir uygulama oluşturmak zorunda olmayacaktır. Bunu hiç yapmayabiliriz.
  3. Telegram, piyasaya sürüldükten sonra Blockchain’i ve ekosistemi kontrol edemeyecek.
  4. Gelecekte Gram alacak olursanız bu Telegram’ın bir parçasına sahip olduğunuz anlamına gelmez.
  5. Telegram, gelecekte bir TON Vakfı ya da benzeri bir kuruluş kurmak için hiçbir yükümlülük altına değildir ve bu konuda söz vermez ya da taahhütte bulunmaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?