Telegram Savaşı Kaybetti! Rekor Ceza Aldı

0
219

Telegram “TON” için verdiği savaşı kaybetti ve rekor bir ceza ile cezalandırıldı. Telgram’ın “Telegram Open Network” olarak adlandırdığı kripto para platformu, ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu (SEC) incelemesinde 18.5 milyon dolarlık bir cezaya çarptırıldı.

Kripto paraların lokomotifi Bitcoin piyasaya çıktıktan sonra birçok altcoin de daha sonra ekosisteme dahil oldu. Sistem büyüdükçe dünyaca büyük firmaların da dikkatini çekti. Bazı dev firmalar kendi kripto paralarını çıkarmak için yola koyuldular. Lakin önlerinde geçmeleri gereken katı ve sert devlet kuralları vardı. Dünyanın en büyük anında mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram da bu şirketlerden biriydi. Telegram TON adında bir dijital para platformunu hayata geçirerek sahip olduğu büyük kitleyi entegre etmek istedi. Lakin bu zorlu yolda kaybeden taraf oldu.

Telegram şirketinin sahibi olan Pavel Durow, bu kripto para projesinin hayata geçmesi için yaklaşık olarak 1.3 milyon dolar para topladı. Lakin SEC Ekim 2019′ da bu projeye karşı savaş başlattı ve kazanan taraf oldu. Pavel Durow ise yaklaşık son bir aydır ceza almamak için mücadele ediyordu lakin mücadelesi sonuç vermedi. Kesinleşen son karara göre, Durow TON projesi için topladığı paraları iade edecek ve buna ek olarak 18.5 milyon dolar ceza ödeyecek.

Durow, son olaylar hakkında ise şöyle konuştu:

“Bu olay hakkında ki son mesajımı dünyada var olan ademimerkeziyet, denge ve eşitlik için çabalayan bütün herkese bol şans dileyerek bitirmek istiyorum. Doğru taraf için mücadele ediyorsunuz. Bu mücadele, neslimiz adına en önemli savaş olabilir. Bizim başarısız olduğumuz yerde sizin hâlihazırda başarılı olacağınızı umuyoruz.”

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın