Telegram Savaşı Kaybetti! Rekor Ceza Aldı

Telegram “TON” için verdiği savaşı kaybetti ve rekor bir ceza ile cezalandırıldı. Telgram’ın “Telegram Open Network” olarak adlandırdığı kripto para platformu, ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu (SEC) incelemesinde 18.5 milyon dolarlık bir cezaya çarptırıldı.

Kripto paraların lokomotifi Bitcoin piyasaya çıktıktan sonra birçok altcoin de daha sonra ekosisteme dahil oldu. Sistem büyüdükçe dünyaca büyük firmaların da dikkatini çekti. Bazı dev firmalar kendi kripto paralarını çıkarmak için yola koyuldular. Lakin önlerinde geçmeleri gereken katı ve sert devlet kuralları vardı. Dünyanın en büyük anında mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram da bu şirketlerden biriydi. Telegram TON adında bir dijital para platformunu hayata geçirerek sahip olduğu büyük kitleyi entegre etmek istedi. Lakin bu zorlu yolda kaybeden taraf oldu.

Telegram şirketinin sahibi olan Pavel Durow, bu kripto para projesinin hayata geçmesi için yaklaşık olarak 1.3 milyon dolar para topladı. Lakin SEC Ekim 2019′ da bu projeye karşı savaş başlattı ve kazanan taraf oldu. Pavel Durow ise yaklaşık son bir aydır ceza almamak için mücadele ediyordu lakin mücadelesi sonuç vermedi. Kesinleşen son karara göre, Durow TON projesi için topladığı paraları iade edecek ve buna ek olarak 18.5 milyon dolar ceza ödeyecek.

Durow, son olaylar hakkında ise şöyle konuştu:

“Bu olay hakkında ki son mesajımı dünyada var olan ademimerkeziyet, denge ve eşitlik için çabalayan bütün herkese bol şans dileyerek bitirmek istiyorum. Doğru taraf için mücadele ediyorsunuz. Bu mücadele, neslimiz adına en önemli savaş olabilir. Bizim başarısız olduğumuz yerde sizin hâlihazırda başarılı olacağınızı umuyoruz.”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.